Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Deset českých zpráv

Deset českých zpráv, které by vás neměly minout

„Stejně jako demonstranti přicházím s tím, že je čas na změnu. Je možné, že se mi ODS změnit nepodaří, ale budu alespoň s klidným svědomím moci říct, že jsem to zkusil.“
Bohuslav Svoboda po svém zvolení novým pražským primátorem

Praha má nového primátora

Tak živo na pražském magistrátu snad ještě nebylo. Zastupitelé se poprvé po volbách sešli, aby zvolili primátora. Magistrát už ale od rána obléhali lidé, kteří nesouhlasili s koalicí ODS a ČSSD. Později v jednacím sále jich bylo také plno. Přišel je podpořit i bývalý prezident Václav Havel. Navzdory protestům se primátorem stal dle očekávání Bohuslav Svoboda (ODS). Poněkud absurdně pak v projevu přislíbil svým demonstrujícím odpůrcům, že se stane iniciátorem změn, po kterých volají. 

Sněhová a teplotní kalamita

Od středy ovládala titulní stránky novin sněhová kalamita. Reportéři on-line informovali o tom, že žádné tramvaje a autobusy nejezdí podle jízdního řádu a v Praze se dá spolehnout jen na metro. „Česko je pod sněhem, doprava kolabuje, nevyjíždějte,“ vyzývali silničáři řidiče. Některé vlaky nejely, jiné měly zpoždění. „Sníh dál paralyzuje Česko,“ otevíraly první stránku Lidové noviny. MF Dnes v nadpise hrozila: „A teď přijde náledí.“…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.