Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Ekonomika, Politika

Drahá Praha

Co umožní stav městské kasy novým pražským radním?

Není vůbec jedno, kdo bude v příštích letech řídit život Prahy.

Bizarní boj o vládu na pražské radnici je obrazem české politiky, v níž jde především o vládu nad penězi. Zveřejnění průzkumu Transparency International o propadu Česka v korupčním žebříčku na 53. pozici plasticky dokresluje pozadí jednání o budoucí pražské koalici. Ať už se ale podaří novým a důvěryhodným pražským lídrům zvítězit nad starou gardou nebo ne, Pražany by mělo zajímat, jakým způsobem se s desítkami miliard ročně hospodaří a kde jsou limity toho, co si hlavní město může dovolit.

Velké peníze v Praze

Rozpočet ovládaný novým pražským primátorem obnáší včetně dotací zhruba 48 miliard korun. Větší část z celkového balíku padne na provozní výdaje a na investice šla v minulých letech zhruba třetina prostředků.

Než se ponoříme do klíčových čísel na webu pražského magistrátu (která jsou k dispozici v překvapivě velkém rozsahu), stojí za to věnovat chvilku Zprávě o výsledku přezkoumání hospodaření za rok 2009. Ukazuje se hned první zádrhel. Směrem k magistrátu sice nemíří tak dramatická slova jako v případě zprávy z Prahy 1 („chybné účtování o majetku a pohledávkách“ a podobně), ale i tak seznam chyb zabírá dvě a půl strany a nejde o žádné triviality. Výhrady se týkají neprovádění odpisů na část majetku nebo evidování zjevně nekvalitních &–…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Autor: nemec

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.