Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Přišel jsem do tohodle města a hned jsem věděl, že mě potřebuje. Chlapa jako jsem já, vostře řezanýho, tvrdýho a neústupnýho, co si to prostě vezme na triko. Byl jsem zvyklej bojovat tvrdě, málokdo v kraji uměl zatočit s lombardní sazbou jako já – jen jsem se vobjevil, dělala, co mi na mejch upřímnejch modrejch vočích viděla. A ta pověst se šířila, lidi mi věřili, i když mě nikdy neviděli.

Když jdete do takovýho pekla, musíte se prostě spolehnout na ty kolem sebe. Naštěstí jsem jich pár měl, chytrej Mirek, kterýho šerifové naháněli, jak mohli, a vždycky se jim nakonec vysmál, starej Charlie, poctivej chlap, kterýho tady milujou všechny holky ve všech barech, bez nich bych to jen těžko zvládnul, stáli za mnou a řikali všem, že jim přinesu právo a pořádek a že už se nebudou muset bát vo svůj dobytek.

Jo, tý drsný partě, co stála proti nám, jsme byli k smíchu. Přijeli vždycky do města, špičatý boty, rychlý koně a vzali si, co chtěli. Lidi už si neuměli představit, že by to bylo jinak, celý to taky trvalo už skoro dvacet let. Ptali se nás: kolik vás je? Sedum, jenom sedum? Je nás víc, než si myslíte, řikali jsme jim do těch jejich ksichtů vosmaženejch ze solárka.

A pak se volil starosta. Věděl sem, že ty vobyčejný vesničany, kterejm denně kradou z pole, nemůžu nechat ve štychu. Nešlo to prohrát, carramba, i když na nás dělali hodně drsný podrazy a rozdělili si město po svym, jak byli zvyklí. Jenže já je…

2010_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte