Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

V jámě lvové

60A_R43_2010_n.jpg
60A_R43_2010_n.jpg

Natočit zábavný film o skupině muslimských teroristů plánujících sebevražedné atentáty znamená balancovat na hodně tenkém ledě. Zaprvé se můžete dotknout žalu pozůstalých a důstojnosti obětí některého z teroristických útoků. Nebo se můžete stát terčem hněvu fundamentalistů a nejen kauza dánských karikatur ukazuje, že k tomu stačí vlastně docela málo. I proto se tomuto doslova výbušnému tématu humoristé zatím vyhýbali. Až přišel Christopher Morris a natočil Čtyři lvy, výbornou černou komedii, která po kolečku ve vybraných kinech v rámci putovní přehlídky Manifesto vstoupila do naší oficiální distribuce.

 

Útok na mešitu

Morris je v Česku známý hlavně díky své roli psychopatického šéfa Denholma z televizního seriálu Ajťáci. V Británii se ovšem prosadil jako autor satirických televizních pořadů jako Brass Eye nebo The Day Today, které se dají vzdáleně přirovnat snad jen k některým polohám České sody. V pseudopublicistickém hávu v nich často vystavoval politiky a celebrity do provokativních situací. Největší pozornost získal „pedofilní speciál“ pořadu Brass Eye, v němž Morris v kvazireportáži parodoval až za hranicí absurdna hysterii bulvárních kanálů, které si v pedofilii našly lákavý terč pro skandalizaci. Role provokativního kritika mediálního diskurzu ale Morrisovi přestala stačit a už někdy před sedmi osmi lety se rozhodl natočit komedii s problematikou terorismu, respektive…

2010_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte