41A_R35_2010_n.jpg
41A_R35_2010_n.jpg

Co pro vás osobně znamenala krize – tedy jaké poučení a životní zkušenosti jste si z ní odnesla a co vnímáte jako její klíčové aspekty? Co jste se díky ní dozvěděla o vaší roli manažerky ve společnosti?

Mezi prvními ponaučeními, která mi rodiče jako dítěti vštípili, bylo „neutrácej to, co nemáš“, „važ si toho, co máš“ a „využij to, co máš“. Možná, že kdyby každý dodržoval tato tři jednoduchá pravidla, nebyli bychom v tak špatné situaci, v jaké jsme dnes. Podle mého názoru je podstatou krize nenasytnost – prostě jsme nebyli spokojeni s tím, co jsme měli, a chtěli jsme více – větší auta, větší domy, větší zisky. Jsem ráda, že jsem dala na rady svých rodičů a jsem tak schopna obstát v krizi pouze tím, že dělám, co jsem vždy dělala – že žiji v rámci svých možností a prostředků.
Z pohledu manažera se domnívám, že krize měla vlastně pozitivní vliv na způsob, jak zaměstnanci pohlížejí na naši společnost. V minulém roce na vrcholu krize jsme provedli průzkum spokojenosti zaměstnanců a zjistili jsme, že zaměstnanci jsou spokojenější a motivovanější a že je méně pravděpodobné, že z firmy odejdou než v roce 2007, kdy jsme uskutečnili poslední průzkum. V problémových finančních operacích, které krizi způsobily, nebyla naše banka naštěstí angažovaná a lidé zjišťují a oceňují, že pracují pro stabilní organizaci s dobrými výsledky. V krizi jsme nepropouštěli ani…

2010_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte