Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Pyromanův sen

Letní Letnou zahájila velkolepá ohňová show švédského souboru Burnt Out Punks

 

62_R34_2010.jpg
62_R34_2010.jpg

Festival Letní Letná si minulou středu dopřál nejefektnější zahajovací představení celé své sedmileté historie. Mateřskou zemí nového cirkusu je Francie, odkud také na Letnou do Prahy obvykle přijíždějí hlavní hvězdy – letos však švédský soubor Burnt Out Punks důrazně připomněl, že se kombinaci cirkusu a divadla velmi dobře daří také ve Skandinávii. Navzdory svému názvu (cosi jako „Vyhořelí pankáči“) předvedli seveřané neobyčejně energickou, v nejlepších momentech doslova strhující podívanou.

Zatímco se média i sociální sítě plnily lákavě znějícími pozvánkami na „benzinem nasáklý punkový cirkus“, zaparkoval na louce mezi Kramářovou vilou, Blankou a Stalinem silně otřískaný autobus, kolem kterého vyrostlo pódium, vybudované především z vlnitého plechu. Hrálo se zadarmo a středeční večer byl po několika dnech první, kdy nepršelo, takže se sešel mohutný dav diváků.

Bude to drsný

Představení se nenápadně rozbíhalo ještě dřív, než se na scéně, vymezené pouze červenobílou policejní páskou, začalo doopravdy něco odehrávat. Po trávníku se potloukaly podivně vyhlížející osoby a dolaďovaly detaily, potetovaný DJ s rudými vlasy a v tygrovaně pruhovaném oblečku trápil diváky jakýmsi švédským popíkem. Vizuálně do této party výborně zapadal i agilní pořadatel, kterého Švédové nejspíš rekrutovali ze skupinky místních letenských bezdomovců. Řádný začátek však v souladu s cirkusovými…

2010_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte