34_R32_2010_n.jpg
34_R32_2010_n.jpg

Existují dvě fáze. Příprava a zrod. Dá se říct, že je mezi nimi velký rozdíl. Já se nacházím v té první. Testuji, prověřuji, čtu, poslouchám a hledám. Zkoušení se mnou se prý podobá tenisu. Potom tahle fáze je tréninkem. Ten nemá nic společného s plánováním toho, jak „zápas“ dopadne. Vše je na začátku otevřené a nezáleží na drsnosti podání, ale spíš na důvěrné znalosti prostředí. A tak znovu prověřuji, znovu testuji, prostě připravuji tři nové divadelní projekty.

Ten nejbližší je autorský projekt s akcentem na experimentální divadelní formy IAS ON ME DE A (Od mýtu k materiálu), který se dočká svého završení koncem října, a to premiérou v Alfrédu ve dvoře. Cesta od mýtu k materiálu se prozatím zdá být cestou nekonečnou, zkoumáním různých kvalit a aspektů lidského nitra se dostávám k emocím a vzpomínkám, které mi cyklí slovo identita do dvou tezí. V jedné je minulost nepřekročitelným stínem a táhneme ji za sebou jak zdechlinu, ve druhé je identita formována obrazem před námi, který si sami vytváříme, jako světlo, ke kterému směřujeme. Ale zatím je to tak nejasné… Tím nejjasnějším právě teď je tvorba konceptu publikace, která vyjde v nakladatelství AMU a měla by být současně rozšířenou verzí programu k inscenaci IAS ON ME DE A. Ona cykličnost se možná váže i k tomu, že je takové mezidobí – existuje to, co bylo, existuje i to, co bude, protože to současně už začíná být. Co stále rezonuje je inscenace…

2010_obalka_R32
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte