Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kulturní servis

Kulturní servis 9. – 15. srpen

74C_R32_2010_n.jpg
74C_R32_2010_n.jpg

VÝSTAVY

Do Brna zanedlouho dorazí prohánět své mašiny nejlepší motocykloví závodníci světa. Napínavý závod ale probíhá už teď v pražské galerii Hunt Kastner Artworks: Tomáš Džadoň tu zkouší se svou jednostopou sochou dohnat veleslavné dílo Otakara Švece Sluneční paprsek, čili motocyklistu skloněného do ostré pravé zatáčky. Místa je v galerii málo, rychlost je vysoká, takže o dramatické momenty není nouze.

Tomáš Džadoň a Valentino Diego: Závod, Galerie Hunt Kastner Artworks, Praha, 30. 7.–26. 9.

74B_R32_2010_s.jpg
74B_R32_2010_s.jpg

Internetový portál BigMag se už nějaký čas plní obrázky z časopisů, které jsme si po roce 1989 zvykli řadit do škatulky „alternativní“. Vzniká tak obsáhlá dokumentace nenápadné mediální větve, jejichž řada výhonků už dávno zanikla, aby ustoupila dalším kvítkům, z nichž si pár ještě dokáže udržet své místo na slunci i v době nynější krize tištěných médií, a tak z nich každým rokem vypadávají lákavé plody – viz aktuální číslo Živlu. Projekt Aleše Najbrta, Bohumila Vašáka a Michala Nanoru má teď i výstavní podobu, v rámci brněnského 24. mezinárodního bienále grafického designu je k vidění v Moravské galerii. „Přestože konec jedné části tisku v její současné podobě je neodvratný, trafiky se zdají být plnější a plnější a nástupce pořád nikde. Stárnoucí médium se mění v exkluzivitu, z novin se stávají magazíny, z…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2010_obalka_R32
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte