Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace, Technologie

Achillova anténa

Je iPhone příliš dokonalý na to, aby s ním šlo telefonovat?

Ačkoli jede na plné obrátky, továrna v čínském Šen-čenu sotva stačí poptávce po čtvrté generaci komunikátoru iPhone, který firma Apple představila na konci června. Dosud žádný mobilní telefon ani kapesní počítač se neprodával tak dobře. Nový iPhone jde na dračku i přesto, že jeho anténa – první svého druhu – má docela vážnou konstrukční vadu.

Odborný tisk nejdřív přivítal telefon s přepracovaným designem, vylepšeným displejem, vyšším výkonem a novými funkcemi jako dosud nejlepší smartphone. Jenže vzápětí se objevily zprávy, že nový mobil sice nabízí videohovory, pohodlné surfování po internetu nebo střih videa, ale má potíže s tou nejzákladnější funkcí – s telefonováním. Analytici začali počítat, kolik miliard by firmu stálo předčasné stažení přístroje z trhu. A akcie začaly zvolna klesat.

Mezi prvními na vadu antény upozornil spotřebitelský časopis Consumer Reports. Telefon podrobil přísným testům a v laboratořích ověřil, že když se majitel přístroje dotkne na jednom místě v levém dolním rohu, ukazatel síly signálu klesne z pěti čárek na jednu, nebo dokonce spojení se sítí mobilního operátora na chvíli ztratí. Může se tak přerušit probíhající hovor. Zvlášť nepříjemné je to pro leváky, kteří, pokud po telefonu sáhnou bez přemýšlení, se daného místa dotknou téměř vždy.

Zprávy o „chvatu smrti“, jak ho pojmenovali škodolibí novináři, za několik hodin přetekly z blogů na přední stránky nejvlivnějších novin. Mediální…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navíc



Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.