Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Politika

Odideologizováno

Pavel Drobil se ujal ministerstva, které na něj zbylo

 Jestli dnes pan ministr řekl něco zásadního, pak je to, že bude pracovat ve prospěch občanů.“ Toto důležité sdělení si minulý čtvrtek mohli zapsat všichni, kteří se vypravili na první tiskovou konferenci nového ministra životního prostředí Pavla Drobila. Autorkou výroku je Drobilova náměstkyně Rut Bízková. Ta ani přes velkou snahu a několikeré přebírání slova za bezradného ministra nedokázala zabránit tomu, čeho si musel všimnout každý: Pavel Drobil přichází na svůj úřad jako úplný laik, jenž se zatím v základních tématech svého rezortu neorientuje. Ostatně to ani nezastírá s vysvětlením, že se až do poslední chvíle chystal na jiný úřad – ministerstvo průmyslu.

Odejděte

Co tedy chce Pavel Drobil na svém novém a nečekaném pracovišti dělat? Především prý úřad „odideologizovat a profesionalizovat“. Na otázku, kdo pracoval ideologicky a neprofesionálně, ale ministr nechtěl říct víc, než že se to například týká České inspekce životního prostředí. To je zajímavé sdělení, protože jde o instituci zcela oddělenou od politiky, která pouze exaktně kontroluje dodržovaní norem a za porušení uděluje pokuty. Není zprofanovaná jako třeba Inspekce ministra vnitra a o její „ideologizaci“ zatím nikdy nebyla řeč. Jiné vysvětlení v narážce na Martina Bursíka nabídla náměstkyně a bývalá mluvčí elektráren ČEZ Bízková: „Když je prioritou…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.