0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Jeden den v životě20. 6. 20104 minuty

Snad ji to potěší

PHOE

Cože? Je to přemalovaný? No to si děláš…!!!“ Tak tenhle budíček jsem nečekal. Včera jsem dělal na tom obrazu celý den, dneska jsem měl v pruhách po straně udělat takovou 3D vychytávku ve tvaru mýho graffiti jména a teď teda asi budu muset celý den dělat znovu ten obraz. Je trochu problém dělat něco na legální ploše a očekávat, že to tam zůstane. Navíc graffiti plocha na Těšnově se přemalovává tak třikrát do týdne. No ale že to přepíšou kompletně celý za jednu noc, to se taky nestává. Ale už jsem to slíbil, takže jdu na to. Dneska večer tam připíšu i varování, ať to tam nechají aspoň do soboty. Jo a taky to podepíšu.
Oslovil mě Člověk v tísni, abych pro ně něco namaloval. V červnu slaví šedesáté páté narozeniny barmská disidentka Aun Schan Su Ťij, prý už patnáct let tráví v domácím vězení. Tahle nositelka Nobelovy ceny míru vyhrála v roce 1990 v čele politické strany volby. Jejich výsledky barmská vojenská junta nikdy neuznala a členy té strany včetně Su Ťij od té doby pronásleduje nebo vězní. No a teď se má tady tohle výročí tedy připomenout akcí pro veřejnost.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Celkem dobrej obraz

Přijíždím na Těšnov a podruhé začínám malovat obraz Aun Schan Su Ťij, postarší milé dámy s velmi klidným usměvavým obličejem. Obraz je jen ve čtyřech barvách, tak jako plakáty kampaně Obamy, černá, béžová, oranžová a červená. Dá to dost práci, budu na tom dělat celý…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc