36_R23_2010_n.jpg
36_R23_2010_n.jpg

Právě skončil semestr, začíná zkouškové období. Jako každý rok čelím výzvě, jak připravit patnáct otázek, které jsou dostatečně obecné, abych studenty neobtěžovala mechanickým memorováním pouhých údajů, a zároveň dostatečně specifické, aby jednoznačně prokázaly četbu literatury. Kromě toho, nastává též období obhajoby diplomových prací, což znamená jemnou nervozitu u prací, které jsem vedla, a kritický pohled u prací, které oponuji. Na katedře je teď nejdůležitější připravit přijímací zkoušky, kolem toho je spousta ryze administrativní práce, kterou zajišťují učitelé. Letos nám tu – poněkud nudnou – práci zpestří návštěva hospody u příležitosti neformálního křtu knihy o občanské společnosti, kterou napsali učitelé katedry. Připojí se též studující, kteří nám příspěvky hodnotili. Je dobře si občas role zkoušející/ho a zkoušené/ho prohodit.

36_R23_2010_s.jpg
36_R23_2010_s.jpg

Na katedře se blížím závěrečné fázi tříletého projektu týkajícího se boje proti vyloučení mladé bezdomovecké populace v Česku, Velké Británii, Nizozemsku a Portugalsku. Podařilo se nám provést kvalitativní sondu mezi mladými bezdomovci, a tím téměř poprvé u nás získat data o tom, jak se cítí a jak uvažují. Navíc získáváme přehled o mezinárodním srovnání rizikových faktorů. U nás jsou jimi institucionální péče, nešťastné rodinné okolnosti a drogová závislost. Největší výzvou bylo nalákat lidi z této skupiny na pohovor, který někdy trval i dvě…

2010_obalka_R23
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte