Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Úspěch

Máte rád Harryho Pottera?

Inventura zapojila do voleb lidi, které tato událost často míjí

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Mezi diváky jednoho z mnoha předvolebních mítinků se pohybuje skupina lidí v reflexních vestách s nápisem „Press“. Pod nimi svítí trička nesoucí slogan „Dobýváme veřejný prostor“. Otázky těchto reportérů se od novinářské praxe trochu liší: jsou hodně osobní, zvědavé a často překvapivé. Reportéři a kameramani patří k těm z nás, které zpravidla nazýváme postiženými. „Líbí se Vám Harry Potter?“ ptá se mladý muž s kamerou Jiřího Paroubka a nepřestává opakovat otázku, dokud nedostane odpověď. „Já mám ještě mámu a tátu a jsme všichni tři v invalidním důchodu. Máme malej důchod, proč nám ho nezvednou?“ obrací se další reportér na Petra Bratského z ODS. Ten mu odpovídá, že jeho strana „má v programu naplánované prostředky pro ty, kdo to potřebují“, a obrací se k malé holčičce, která stojí opodál. Podobné situace můžeme už dnes najít v krátkých předvolebních filmech, které jsou ke zhlédnutí na internetových stránkách občanského sdružení Inventura. Jsou to jen ochutnávky, po nichž bude na podzim následovat půlhodinový dokument v České televizi. Inventura se touto cestou pokouší představit svému okolí, jak se lidé s mentálním handicapem zajímají o politiku a jak vnímají předvolební kampaň. Proto chodili společně na mítinky, mluvili s politiky a natáčeli to. A zároveň se seznámili s praxí dokumentárních filmařů.

[image id=…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.