0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Deset českých zpráv25. 4. 20104 minuty

Deset českých zpráv, které by vás neměly minout

„Pokud by angažmá kabinetu trvalo déle, dostojím povinnostem v této zemi a budu pokračovat v čele vlády. Ovšem jsem přesvědčen, a ani bych nechtěl nic jiného, že nová vláda bude v září již hotová.“ Premiér Jan Fischer vyslovil přesvědčení, že se politici po volbách do tří měsíců dohodnou na vládě a on bude moci odejít do svého nového místa v nadnárodní bance.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Reklama

Fischer má nové zaměstnání

Současný český premiér se má po konci svého mandátu stát viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj, která má za cíl pomáhat rozvoji finančních institucí, právního systému či infrastruktury a podporovat soukromé podnikání. V současnosti investuje v 29 zemích v Evropě i v Asii. Fischer se konkurzu na pozici viceprezidenta banky úspěšně zúčastnil na návrh ministra financí Eduarda Janoty a guvernéra České národní banky Zdeňka Tůmy. Úřadu se má ujmout letos v září.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

V Česku už se létá bez omezení

Letadla v Česku se po třídenním zákazu létání vrátila na oblohu. Po páteční uzavírce vynucené popelem z islandské sopky byl český vzdušný prostor částečně otevřen už v pondělí, ve středu fungoval na 80 procent. Ruzyňské letiště muselo zrušit na sedmnáct set letů a škody vyčísluje na desítky milionů. O případných státních kompenzacích budou politici jednat tento týden.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Policie obvinila útočníky z Bedřišky

Policie zadržela pět lidí podezřelých ze žhářského útoku v ostravské osadě Bedřiška. Dva zadržené hned obvinila z pokusu o vraždu. Jedná se o sousedy napadených. Žháři hodili zápalnou láhev do domu romské rodiny v polovině března, ta se ale naštěstí nerozbila a nezačala hořet.

ČSÚ očištěn, pochybnosti trvají

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc