Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Neviditelná ruka

Nářek přemýšlivého voliče

Pavel Sobíšek
Pavel Sobíšek • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Patřím k přemýšlivým voličům. V politických programech mě zajímají dlouhodobé vize a snažím se hodnotit, zda vypadají cesty k jejich naplnění konzistentně a realisticky. Ne vždy se mi to daří.

Vize společná demokratickým stranám je ekonomická prosperita založená na vzdělanosti a pracovitosti občanů, nabízené cesty k jejímu uskutečnění se ale liší. Představu všeobjímajícího státu a keynesiánského pumpování peněz do ekonomiky nesdílím. Stát se mně jeví jako špatný hospodář, který není motivován efektivně spravovat svěřený majetek. Nedělám nicméně rovnítko mezi zadlužováním státu při dlouhodobých investicích a při pouhém projídání podstaty.

Pavel Sobíšek
Pavel Sobíšek • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer
Když přednesl kdysi ministr Grégr plán nazvaný Velký třesk, který měl spočívat v utracení stovek miliard ze státní kasy na dotace a státem řízené projekty, neglosoval jsem jako někteří, že po velkém třesku přijde velké h...... Plán jsem jen označil za megalomanství. I za to jsem si vysloužil ministerskou stížnost, adresovanou mému tehdejšímu zaměstnavateli. Přes absurditu situace nemohu popřít, že Grégr uskutečňoval svou vizi, jak přivést do země dlouhodobou prosperitu.

Čekání na velký třesk vystřídala v sociální demokracii éra bezobsažných sloganů o upřímném myšlení a práce pro nás, než došlo na současné sliby všeho všem. Důchodcům vyšší důchody, rodinám vyšší přídavky, nemocným marodění placené od prvního dne, všem zrušení zdravotních poplatků v…

2010_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte