Zaměstnanci tam od rána do večera bohapustě tlachají, vyhýbají se práci a zbytečně zatěžují firemní síť. Hledají si lepší pracovní místa a domlouvají kšeftíky. Nevědomky stahují viry. A konkurenci nevyžvaní jen to, co sami nevědí… Manažeři ze staré školy vidí obvykle v sociálních sítích jako Facebook,Twitter, LinkedIn či MySpace čiré zlo, které je na pracovišti třeba vymýtit.

Jak je ale známo již z dob zavádění telefonů, užitečnost každé sítě roste geometricky s počtem jejích členů. A tak se pohled na využití sociálních sítí v práci s jejich rozmachem mění. Argumenty pro a proti nedávno znovu vyhodnotil Pentagon. A v únoru oznámil, že americkým vojákům tento komunikační nástroj po třech letech opět povolí. Výhody podle něj převažují nad bezpečnostními riziky a je třeba naučit se je využívat.

„Třicet procent pracovní doby trávím na LinkedIn. Slouží mi k vyhledávání kandidátů,“ říká headhunter Jan Rosa, který se v Dublinu zabývá sháněním zaměstnanců pro technologické firmy. Šedesát milionů lidí na síti LinkedIn zveřejňuje profesní životopis, udržuje kontakty se spolužáky i s bývalými kolegy a podobně. Pro personalisty je taková sbírka dat poklad.

Podle často citované studie Nucleus Research zvýší zákaz Facebooku efektivitu práce ve firmě o 1,5 procenta. Jak ale nedávno podotkl…

2010_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte