Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost

Pojď na vzduch

Evropa hlásí, že zákaz kouření v restauracích výrazně snížil riziko infarktu

Poslanci v souladu se zájmy tabákových firem navrhovali upravit zákony tak, aby byly ještě měkčí.

Před pěti lety zavedlo Irsko jako vůbec první evropská země úplný zákaz kouření v restauracích. Další státy jej následovaly a dnes se nekouří v hospodách celkem ve dvaceti zemích. A už jsou tady výsledky. Ví se, že zákaz kouření zatím nikde nepoložil na lopatky hospodské, kteří se báli, že jim utečou hosté. A podle čísel z letošního podzimu klesá v nekuřáckých zemích riziko infarktu.


Mladý a ohrožený

V létě 2007 vyšli hosté anglických hospod do ulic. Od poklidného popíjení v tradičních pubech je vyhnal zákaz kouření. Davy lidí s pintami piva stojí před každým barem v londýnském Soho dodnes. Čtvrť připomíná v noci velkou pouliční party. Hosté jednotlivých hospod se na chodnících přirozeně míchají a na ulicích už zdaleka nepostávají jenom kuřáci. Ostatně, v přeplněných anglických hospodách se u stolů nikdy příliš nesedělo a Angličané si rychle zvykli na to, že místo u baru teď postávají na chodníku. Dva roky po zavedení zákazu kouření se hloučky lidí pokuřujících na chodníku staly pevnou součástí tradičního obrazu anglické hospody. Plátek London Time Out, který určuje, co je ve městě momentálně v kurzu, dokonce označil kuřácké…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
2009_obalka_R52-53
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte