65A_R41_2009_n.jpg
65A_R41_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Budík zazvonil poprvé, podruhé, potřetí. Opakovaná signalizace mě zvládla probudit až napočtvrté. Tedy o hodinu později, než jsem si předchozí den ve své poněkud naivní představě naplánovala. Není se však čemu divit. Ono vstávat ve čtyři hodiny ráno není jednoduché snad pro nikoho. Plány na ranní sprchu a poklidnou přípravu rychle ztroskotaly. Hodinové zpoždění mě donutilo zredukovat původní program. Vyčistit zuby, obléct se, sbalit si batůžek, smutně projít kolem citronového čaje a koláčů, které mě lákaly na stole. Snídani bych nestihla. Vykročila jsem do probouzející se ulice, kolem ještě skoro tma a liduprázdno. Věděla jsem však, že za pár okamžiků nebude o společnost nouze. Čekaly mě tisícové davy.

65A_R41_2009_s.jpg
65A_R41_2009_s.jpg • Autor: Respekt
Spěšně jsem dorazila na zastávku. Po chvilce snažení konečně našly moje unavené oči spolužačku Magdu. Nastoupily jsme do tramvaje směr Hlavní nádraží. Chvíli jsme debatovaly o tom, zdali jsme si přece jen neměly vzít skládací židle nebo alespoň karimatku, nakonec jsme však vyhodnotily, že by to bylo zbytečné, a rozhovor jsme zakončily v naději, že si bude určitě kam sednout. Pohled na cestující, kteří všichni do jednoho drželi v ruce skládací stoličku či deku mě však stále více znejišťoval. Na Hlavním nádraží jsme přestoupily do speciální autobusové linky C. Doprava byla zajištěna opravdu bezchybně. Žádné zdlouhavé čekání, autobusy jezdily každou minutu. Zprvu se mi zdál autobus poloprázdný,…

2009_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte