66_R39_2009_n.jpg
66_R39_2009_n.jpg • Autor: Respekt

Předměty vystupující z obrazovky vašeho počítače či televizoru, trojrozměrné obrazy lidí, kteří jako by během videokonference seděli hned vedle vás, ač jsou na druhém konci světa. To vše nabízí technologie zobrazování ve třech dimenzích, která nyní přichází; první počítače s 3D obrazovkami budou na trhu do konce roku.

Jasný a ostrý obraz ve vysokém rozlišení (tzv. high-definition, HD), který byl ještě donedávna přepychem, ve spotřební elektronice již zdomácněl. Technologie HD se na trhu zabydlely v podobě televizorů, videokamer, blu-ray přehrávačů (tedy přehrávačů vycházejících z technologie záznamu dat, která nabízí lepší parametry než klasické DVD), herních konzolí a projektorů. Na dvojrozměrném obrazu už podle všeho není co vylepšovat, neboť víc detailů lidské oko ani nedocení. Pozornost se tedy přesouvá k dosud nepodmaněné oblasti, a sice k trojrozměrným obrázkům.

66_R39_2009_s.jpg
66_R39_2009_s.jpg • Autor: Respekt
V posledních letech se promítání trojrozměrných filmů v kinech rozšířilo a zbavilo se nálepky technického výstřelku. Původní laciné červenomodré brýle uvolnily místo novým technologiím, které se používají snáz a nabízejí realističtější obraz.

Filmová studia si trojrozměrné filmy velmi oblíbila, protože jsou imunní vůči pirátství. Kina je milují, protože díky nim mohou nabídnout něco, čemu se ani nejsofistikovanější domácí kino nemůže vyrovnat, a účtují si za ně víc. Nyní to však…

2009_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte