Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Jeden den v životě

V afghánské zemi nikoho

Filip Moravec
Filip Moravec • Autor: Archiv autora

Ráno se od těch ostatních příliš neliší: po prvním šoku, kdy je potřeba z dřevěného domečku bez oken vyrazit pod ostré afghánské slunce, následuje klidná snídaně ve vojenské jídelně a běžná pracovní agenda, popřípadě výjezd na kontrolu některého z našich projektů.

Filip Moravec
Filip Moravec • Autor: Archiv autora
Přesto je dnešek výjimečný. Čeká nás návštěva Azry, nejizolovanějšího okresu provincie Lógar. Cesta po zemi do hor u hranic s Pákistánem připomíná spíše koryto řeky než silnici, využíváme proto možnosti přepravy dvěma vrtulníky. Cílem je prozkoumat, jak můžeme místním lidem pomoci v rámci našich rekonstrukčních projektů. Každý z týmu má přitom na starost konkrétní oblast – školství, zemědělství, bezpečnost, máme s sebou i veterináře. Mým úkolem je zjistit, jaká je v Azře situace v oblasti médií – odkud lidé získávají informace, popřípadě zda již slyšeli o českém rekonstrukčním týmu. V plánu je i setkání s místní šurou, tedy radou starších, která v komunitě tvoří důležitá rozhodnutí. Kromě toho s sebou vezeme také tunu a půl těžký náklad solárních panelů pro místní porodnici.

Krátce po poledni nasedáme v neprůstřelných vestách a přilbách do terénních džípů, přejíždíme na východní část základny a po hodinovém čekání nasedáme do amerických chinooků. Přestože cesta trvá slabou půlhodinu, nelze se odtrhnout od okénka. Krajina se mění každou chvíli – od vyprahlé pustiny kolem základny přes pečlivě ohraničená zelená…

2009_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte