06_R30_respekt_n.jpg
06_R30_respekt_n.jpg • Autor: Respekt

06_R30_respekt_s.jpg
06_R30_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Trest pro bývalou prokurátorku potvrzen

Ústavní soud zamítl stížnost bývalé prokurátorky Ludmily Brožové-Polednové odsouzené za spoluúčast na justiční vraždě Milady Horákové. Výrok soudu tak potvrdil rozsudek nižších instancí, podle něhož zůstane Brožová-Polednová šest let ve vězení. Soud odmítl námitku, že soudy nedostatečně rozlišovaly podíl jednotlivých aktérů na procesu s Miladou Horákovou s tím, že takové rozlišení postrádá smysl, byl-li proces zinscenován, jeho výsledek byl diktován politickým orgánem a jeho aktéři tak vědomě sloužili pouze k vyvolání zdání jeho zákonnosti.

06_R30_despekt_s.jpg
06_R30_despekt_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

„Zatajené“ dítě Lidových novin

Konzervativní deník Lidové noviny před časem sdělil, že nová europoslankyně Andrea Češková „zatajila“ před voliči své těhotenství. List pak naznačuje, že se tím pádem nebude moci věnovat své práci. Na to reagovalo několik čtenářů logickým postřehem, proč by se měla žena k těhotenství „přiznávat“ a přistupovat tak na hru, že jako matka kojence nemůže být plnohodnotnou poslankyní. Noviny přesto dál o Češkové píší jako o ženě, která zatajila… Máme tedy návrh: pokud narození dítěte ohrožuje poslaneckou práci, mohli bychom mít zákon, který zakáže všem poslancům souložit. A hlídky z LN by to mohly chodit po večerech kontrolovat.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte