Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

Respekt-Despekt

Tak povedené představení Národní divadlo už dlouho nezažilo. Na popud vicepremiéra Alexandra Vondry ho připravilo Divadlo bratří Formanů jako slavnostní zahájení českého předsednictví Evropské unii.

2009-116-mobr-04respektR032009n.jpg
2009–116-mobr-04respektR032009n.jpg • Autor: Respekt

2009-116-vobr-04respektR032009.jpg
Fotografie: RESPEKT – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

RESPEKT

Pohoda v Národním

Tak povedené představení Národní divadlo už dlouho nezažilo. Na popud vicepremiéra Alexandra Vondry ho připravilo Divadlo bratří Formanů jako slavnostní zahájení českého předsednictví Evropské unii. Inspirativní bylo hlavně to, s jakou lehkostí si autoři dokázali dělat legraci sami ze sebe a hlavně ze slavných českých osobností. A také, že večer nepojali formálně. Například místo tradiční zasloužilé národní umělkyně v tmavých šatech zapěl hymnu rozdováděný Jiří Suchý. Nebrat se moc vážně a tolik se neprožívat, tady není moc obvyklé. Tentokrát byla ale v Národním fakt sranda. V době, kdy řešíme jednu za druhou, to působí jako příjemná vzpruha.

DESPEKT

Ustrašená televize

Despekt si zaslouží Česká televize za rychlost a hloubku předklonu, s níž se po prezidentské stížnosti snažila vymazat z historie vcelku nevinné záběry Klausovy „rozcvičky“ a potrestala její autory. Příkladů ze světa, kdy politici po nesrovnatelně drsnějších legráckách nepožadovali omluvy, a když požadovali, televize jim nespěchaly vyhovět, je nepřeberně. Slavné jsou třeba záběry amerického prezidenta George W. Bushe, jak se v přímém přenosu před celým světem drbe za uchem, přejíždí si jazykem zuby a „legračně“ se pitvoří. A nebyla to ledajaká řeč – těsně poté totiž…

2009_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 57 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 57 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte