Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Radost z deštivého odpoledne

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Beata Hlavenková přivezla z New Yorku album nejen pro jazzmany

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Vyberme si. Může to být příběh mladé ženy, která chce mít na jazzové scéně jako autorka a kapelnice stejně samozřejmé místo jako muži. Může to být příběh, který vede ze slezské Vendryně do USA a jazzového tavicího kotle New Yorku, kde

Beata Hlavenková

nedávno natočila své první plně autorské album Joy For Joel. Ale snad nejvíc je to příběh muzikantky, která ve své hudební dráze nechce vnímat naše lokální laťky a zvyky: paradoxně proto, aby zůstala svá, včetně české stopy.

To nebyl můj jazz
Klavíristce a skladatelce Beatě Hlavenkové zní hlavou především jazz. Přesto se u Hlavenků oslavovalo po vyhlášení – hlavně popových – cen Anděl: Beata totiž pevnou rukou spoluvytváří Eternal Seekers s Lenkou Dusilovou (byla oceněna jako zpěvačka roku), její muž Patrik zase hraje v aktuálním objevu roku Toxique. Slavit ovšem mohl i jejich malý Matthias Joel: synovo jméno promítla Beata do názvu alba, které natočila v New Yorku s tamějšími hráči. „Nahrávat v jejich domovském prostředí bylo snazší než nutit je cestovat: jediná já jsem se musela vyrovnávat s časovým posunem,“ praví hudebnice.

Vendryně je místo s potenciálem: kromě Beaty je odsud básník Bogdan Trojak i – jak Beata připomíná se smíchem nikoli zlomyslným…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.