Je snad kdesi v útrobách televize

V článku Martina Kontry Na útěku s králem Šumavy (Respekt č. 52/99) se objevila věta, na kterou musím reagovat: „Skutečnost je úplně jiná, ale o ní žádný film zatím nikdo nenatočil. " Velký hodinový dokument "Králové Šumavy“ je totiž již delší dobu roztočen - měl být dokončen v roce 1999 v tvůrčí skupině 16 České televize. Dokument osobně schválil ještě programový ředitel Martin Bezouška, a pokud je mi známo, vyčlenil také na dokončení dokumentu určité finanční prostředky. Po pádu tvůrčí skupiny 16 - skupiny Jana Šterna - však toto rozhodnutí není k nalezení. Také velká taška plná beta-kazet s roztočeným dokumentem Králové Šumavy se snad dosud nachází kdesi v útrobách České televize (aspoň doufám). Takže ji hledáme. Držte nám palce.

Kristina Vlachová, nezávislá režisérka, Praha

Na výzkum půjde peněz více

Při posledním projednávání návrhu státního rozpočtu bylo ministerstvo školství nařčeno opozičními poslanci i sdělovacími prostředky (Drastické škrty v rozpočtu nutí rektory do stávky, Respekt č. 50/99) z toho, že chce snížit výdaje na vysoké školství o 12,5 %. Kritici ministerstva prý k číslu došli poté, co si prostudovali tabulkovou část D státního rozpočtu. Problém je v tom, že bez bližších znalostí problematiky je tato tabulka…

v01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte