0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Trendy26. 4. 20088 minut

Doporučeno přítelem

Co to je „matka latte macchiato“? Jitka to dokáže vysvětlit jistě lépe než marketingoví manažeři, kteří si v německé pobočce nadnárodního kolosu Procter & Gamble toto označení vymysleli.

Daniel Köppl
  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Co to je „matka latte macchiato“? Jitka to dokáže vysvětlit jistě lépe než marketingoví manažeři, kteří si v německé pobočce nadnárodního kolosu Procter & Gamble toto označení vymysleli. Jitka si právě odstavila kočárek v kavárně a nese si ke stolku kelímek s kafem latté. Jitka k téhle skupině patří.

Matky malých dětí, které se scházejí v kavárnách a tam štěbetají u kávy s mlékem, jsou pro zadavatele reklamy ideální cíl. Tak zaprvé doporučují konkrétní výrobky, dokonce konkrétní značky; zpravidla neřeknou, že kupují papírové pleny, ale hned také dodají, jestli Pampers nebo Kleenex. Zadruhé svým doporučením vzájemně věří, protože nikdo přece neudělá pro své dítě něco špatného. A pak je tu ještě jedna věc. Podle spotřebitelských analýz je doba od šestého měsíce těhotenství do roku a půl prvního dítěte vůbec nejdražším obdobím v životě. Kdy jindy totiž kupovat větší byt, bezpečnější auto, lepší pojistky a dražší potraviny než v době, kdy jsme citově labilní?

„Sejdeme se okolo půl jedenácté v Crocodille na Dejvické,“ říká mi do telefonu Jitka a než zavěsí, tak mi nahrubo popíše cestu, takže to najít není problém. „Je to tu docela dobrý, ne?“ zahlaholí Jitka a rychle dodává: „My sedáváme tamhle v rohu. Na rozdíl od McDonald‘s tu jsou polstrovaná sedadla, takže tu můžeš sedět déle, a taky tu můžeš zaparkovat kočárek a…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc