Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Úspěch

Tahle mezera je naše

Spoluvlastník a šéf poradenské firmy Ondřej Fryc se tehdy ve svých sedmadvaceti nejraději bavil výlety do neznámé divočiny, v níž je člověk odkázaný pouze sám na sebe. A tahle dovednost ho inspirovala i v začátcích firmy Internet Mall.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt
Fotografie: Pořád je co zlepšovat. (Ondřej Fric v sídle firmy) - Autor: Karel Cudlín • Autor: Respekt
Fotografie: Pořád je co zlepšovat. (Ondřej Fric v sídle firmy) - Autor: Karel Cudlín • Autor: Respekt

Nic není dokonalé. Ani v éře nákupů na webu – když nemůžete na internetu najít pračku, která vám dokonale vyhovuje, stejně nezbývá nic jiného než zajít do elektry a vybrat si ji osobně. Tenhle fakt před osmi lety mladého manažera Ondřeje Fryce přesvědčil, že si místo běhání po obchodech bude lepší založit firmu, která to dělá za něj. Dnes má společnost mall.cz dvě stě zaměstnanců, pobočky v pěti státech a obrat bezmála dvě miliardy korun.

Slušné divadlo

Spoluvlastník a šéf poradenské firmy Ondřej Fryc se tehdy ve svých sedmadvaceti nejraději bavil výlety do neznámé divočiny, v níž je člověk odkázaný pouze sám na sebe. A tahle dovednost ho inspirovala i v začátcích firmy Internet Mall. Zkušenost s nepovedeným nákupem mu navíc ukázala díru na trhu, kterou při troše umu a úsilí může zaplnit. „Existovaly sice internetové obchody, ale člověk předtím musel stejně oběhnout ty kamenné a přijít s přesnou objednávkou, aby vám dodali tentýž, ale levnější výrobek,“ říká ve své kanceláři dnes pětatřicetiletý šéf firmy. „Nabídli jsme možnost, aby si každý zadal přesné parametry, velikost, třídu spotřeby, cenu nebo značku a rovnou si zboží objednal, aniž by vyšel z domu.“

Začátek příběhu rámují dva Frycovi kamarádi. Jeden řídil účetní firmu, druhý „dělal“ do IT technologií. Všichni tři si zaregistrovali značku bilezbozi.cz a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.