Díváte se rádi v noci na oblohu? Příště se nejdřív podívejte na Instantní astronomické noviny, ať vám něco neuteče – třeba zatmění Měsíce nebo nová kometa. Tenhle internetový magazín přináší už desátým rokem informace o vesmírných dálkách, nových astronomických objevech a současném dění v kosmonautice. Zkrátka ideální čtení jak pro nadšené amatéry s pořádnými dalekohledy, tak pro pouhé příležitostné pozorovatele, kteří mají doma jen triedr po dědečkovi, nebo ani to ne. Příspěvky píší vědci a popularizátoři z našich observatoří, planetárií a výzkumných ústavů. Slušná úroveň je zaručena, protože spoluvydavatelem je Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně.

Kromě aktuálních zpráv tady najdete spoustu vynikajících obrázků z dalekohledů i kosmických sond. Za prohlédnutí stojí hlavně nepravidelná rubrika Instantní galerie (dostanete se do ní z menu Seriály). Například její nejnovější díl přináší fascinující snímky Saturnových prstenců pořízené sondou Cassini. Zajímavá je také Instantní pozorovatelna, kam posílají své úlovky amatérští astronomové z řad čtenářů. Nechybějí ani odkazy na další kvalitní astronomické stránky – od webu s praktickými radami pro fotografování oblohy až po internetové vysílání televizního kanálu NASA TV.

Autor je spolupracovníkem Respektu.

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 89 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 89 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte