Dá si Maroš Šulej ještě někdy pivo v irském pubu? Na správnou odpověď by se daly uzavírat tučné sázky. Ale ještě větší balík by mohl stát na dotazu: jak vysoko tu budou padat hlavy, jestli si svobodný Šulej opravdu to pivo v Irsku dá.

Řekni Čechům ne

Maroš Šulej a jeho kamarád Tomáš Půta jsou ve zdejších médiích často titulováni jako „nejhledanější čeští zločinci“. Policie je viní z vraždy, vydírání a loupeží, čehož se měli dopustit jako členové proslulého Berdychova gangu. Hlavně Šulejova cesta do irského vězení byla hodna scénáře akčního filmu. Bývalý slovenský policista byl ve své zemi stíhán za vydírání, změnil si jméno a utekl do Česka. Brzy se skamarádil s Berdychem. „Měli jsme stejné názory,“ řekl Šulej před rokem Respektu. „To víte, ve fabrice se nám dělat nechtělo, ale zvykl jsem si na slušné peníze.“ Vždy ale popíral, že by si příjem zajišťoval vraždami a loupežemi, jak jej viní žaloba. „Ne, já měl svý holky, které na mě vydělávaly. Staral jsem se o ně, chránil je a mě zase chránili policajti. Pořád jsem jim něco platil,“ vzpomíná.

Když však konečně několikaletá spolupráce berdychovců s policajty praskla, byla ochrana Šulejovi k ničemu. „Snažili se mě pak namočit do vražd a dalších svinstev, se kterými jsem neměl nic společného, to už jim šlo o krk a chránili sami sebe, a tak jsem šel o dům dál. Německo, Belgie, nakonec Irsko. V prvních dvou zemích ještě v podsvětí dělal pro…

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 89 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20075-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 89 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte