Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Knihy

Novinky

Knižní novinky

PRAŽSKÝ HRAD VE FOTOGRAFII 1939–1989,

Kant, Správa Pražského hradu, 176 stran

Reklama
Reklama

Katalog stejnojmenné výstavy, která na Hradě momentálně ukazuje proměny celého areálu v letech nacistické a komunistické nadvlády. Projekt je už třetím příspěvkem k poznávání vývoje podoby hradního komplexu, první výstavy a knihy přiblížily jeho tvář v letech 1856–1900, respektive 1900–1939.

ROBERT LOUIS STEVENSON:

Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda, přeložila Jarmila Fastrová, Garamond, 190 stran

Klasický viktoriánský horor se u nás dočkal už řady vydání, zde ho anotujeme, protože ho Garamond nyní vydává v bilingvní podobě, kdy si zájemce může český text průběžně porovnávat s anglickým originálem.

DESANKA TRBUHOVIČ-GJURIČ:

Ve stínu Alberta Einsteina, přeložila Jana Zoubková, Academia, 176 stran

O tom, že matematička Mileva Einsteinová-Maričová (1875–1948) žila v hodně velkém stínu svého muže, svědčí i to, že její první řádnou, v mnoha ohledech pozoruhodnou biografii na přebalu nezdobí tučné jméno vědkyně, ale Alberta Einsteina.

PETR LUŇÁK:

Plánování nemyslitelného, Dokořán 440 stranČtrnáct dokumentů z českých vojenských archivů nabízí pohled do myslí plánovačů Československé lidové armády z let 1950 až 1990. Nic pro ně nebylo nemožné, včetně umělého snížení vodní hladiny Vltavy v případě válečného konfliktu.


Další knižní tipy naleznete na blog Jana Koláře.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte