Ještě nikdy nebyla pro transformaci Respektu tak příznivá situace jako dnes. Časopis našel strategického partnera, podnikatele Zdeňka Bakalu, který spolu s Karlem Schwarzenbergem změnu finančně zaštítil. Jinými slovy: v ruce držíte poslední číslo Respektu ve starém formátu. Příští týden se z něj vylíhne krásný barevný motýl.

Než dozrál čas ke změně, prožil Respekt v novinové podobě dlouhých sedmnáct let a pečlivě mapoval vývoj naší svobodné společnosti. První euforické roky jsme shrnuli na stejném místě v předchozím čísle. Nyní pokračujme dál.

Zásadním charakterovým rysem časopisu se stává liberální vyhranění. Jako takový reflektuje klíčové události doma i v zahraničí a zaujímá k nim kritické stanovisko. Zajímá ho zvláště kvalita naší demokracie. Proto se dlouhodobě a pečlivě věnuje tématu zneužívání politické moci a situaci v bezpečnostních složkách státu. V této oblasti mají jeho články obzvlášť velký vliv a není divu, že soudní spory a různé útoky na něj narůstají a vrcholí na začátku nového tisíciletí skandálním pokusem Miloše Zemana časopis zlikvidovat.

Další silnou stránkou Respektu jsou ekonomické analýzy, za které získávají jeho redaktoři řadu ocenění. Ve své vlastní obchodní činnosti si však časopis paradoxně dlouho nepočíná zrovna nejlíp. Vzhledem ke klesajícímu nákladu a nepříznivé finanční situaci hledá strategického partnera už v polovině devadesátých let.

Nezávislí novináři se nejdříve spojují s akciovou společností Mafra, od které…

200735-vobr-obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200735-vobr-obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte