2007-1536-mobr-23internetR332007.gif
2007–1536-mobr-23internetR332007.gif • Autor: Respekt

2007-1536-vobr-23uchoR332007.jpg
2007–1536-vobr-23uchoR332007.jpg • Autor: Respekt

Ačkoliv do amerických prezidentských voleb zbývá více než rok, kampaň je již nejméně šest měsíců v plném proudu. Pochopitelně se nevyhýbá ani internetu, ze kterého se postupně stává nejdůležitější médium vůbec. Čeští politici si minulý rok ještě vystačili maximálně s reklamou v internetových magazínech a vyhledávačích (ačkoliv kvalita prezentace na jejich vlastních stránkách se oproti minulým dobám podstatným způsobem zlepšila). Spojené státy jsou však ve využívání internetu o notný kus dál a již minulé prezidentské volby v roce 2004 jím byly výrazně ovlivněny.

Současná kampaň nabývá interaktivnější podoby, kandidáti (respektive jejich týmy) se snaží využít každé možnosti, jak se ukázat. Všichni bez výjimky mají svůj profil na komunitních serverech MySpace a Facebook, na YouTube najdete různé rozhovory a reportáže, pomocí Twitteru můžete v reálném čase sledovat, co v průběhu dne dělají. Internet bývá hojně využívám i k organizaci dobrovolníků a shánění finančních příspěvků.

Ze zájmu o volby na webu se snaží těžit i specificky zaměřené servery. Name My Vote! (www.namemyvote.com) je zajímavým komunitním webem, který vám dá odpověď na otázku uvedenou v názvu tohoto sloupku. Po registraci si uživatel nastaví politickou orientaci a nahraje svoji fotografii. Kdokoliv pak o něm může hlasovat, jestli vypadá spíše jako republikán, nebo demokrat. Ke které straně se sám přihlásil, je přitom…

200733-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200733-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte