2007-1534-mobr-22AR332007.gif
2007–1534-mobr-22AR332007.gif • Autor: Respekt

2007-1534-vobr-22AR332007.jpg
Fotografie: Byznysmen proti své vůli. (Martin Věchet alisas Geronimo během festivalových příprav) – Autor: Tomki Němec • Autor: Respekt

Martin Věchet (1964) se v 80. letech podílel na distribuci samizdatové literatury a organizování akcí kulturního undergroundu ve východních Čechách. V roce 1987 to vyvrcholilo uspořádáním prvního hudebního festivalu v Trutnově. Bylo mu znemožněno studium a pracoval jako topič. Příští víkend se na Open air music festivalu v Trutnově na Bojišti představí tak jako každý rok v roli jeho hlavního pořadatele.

Letos slaví „Východočeský Woodstock“ dvacáté výročí, jubilejní ročník je věnován Václavu Havlovi. Jak jste se s ním seznámil?

Když jsem byl poprvé na Hrádečku, Václav tam nebyl, protože byl ve vězení. Takže si z těch prvních setkání pamatuji především paní Olgu, Kešota, Honzu Kašpara. To mi bylo nějakých sedmnáct osmnáct. Nedopadla mi škola, začal jsem běhat na běžkách po lese a z baťohu na zádech dával krmení zvěři, později jsem začal topit v kotelně. Když jsem se tam objevoval častěji, například při oslavě narozenin paní Olgy nebo při neuskutečněných zkouškách Plastiků, jednou se z domu vyřítil menší chlapík v holínkách, s čapkou a podivným oblekem. Rychle běžel proti nám a na tváři měl trochu potutelný, ale široký úsměv, jako kdybychom byli několik let staří kumpáni. Pozdravil nás „ahoj“. Pozdravil jsem jej taky tak a krátce nato jsem se dozvěděl, že to byl právě z vězení čerstvě propuštěný Václav Havel.

200733-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200733-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte