Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Profil

Milující Homer Simpson

V internetovém hlasování vyhlášeném BBC ho Britové zvolili největším Američanem všech dob.

Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

V internetovém hlasování vyhlášeném BBC ho Britové zvolili největším Američanem všech dob. To bylo před čtyřmi lety a legendární lenoch, nekňuba, opilec mdlého rozumu a milující otec rodiny, prosazující čas od času svérázné výchovné metody, tehdy přesvědčivě zvítězil nad Abrahamem Lincolnem, Martinem Lutherem Kingem a dalšími ikonickými postavami americké historie. Před několika týdny vzbudila pozornost jeho obří silueta, která se v rámci reklamní kampaně objevila vedle pětapadesátimetrové kresby obra vyryté do křídového podloží poblíž vesnice Cerne Abbas v anglickém hrabství Dorset. V sousedství vyobrazení nahého muže se vztyčeným falem, jehož vznik vědci datují do sedmnáctého století, tak nalezla místo podobizna pupkatého chlapíka, jehož choulostivé tělesné partie jsou naštěstí zakryté spodním prádlem. V ruce netříme kyj, ale koblížek. Svým způsobem je ale také symbolem plodnosti. Jmenuje se Homer Simpson.

Nuda v elektrárně

Léta, v nichž se formoval jeho pozdější plný život, jsou z velké části zahalena tajemstvím, ale pár faktografických střípků je badatelům k dispozici. Narodil se v roce 1956 a vyrůstal na farmě svých rodičů, Mony a Abrahama Simpsonových. V polovině šedesátých let odešla matka Mona od rodiny, aby se skryla před pomstou majitele jaderné elektrárny pana Burnse, kterému se skupinou hippies zničili laboratoř na výrobu biologických zbraní. V roce 1974 se na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

200732-vobr-01_obalka_velka.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.