Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Když se politici rozvádějí

Mít milostné aféry je běžná věc a veřejným činitelům by v nich jistě nezabránil zákon ani veřejné mínění. Otázka v souladu s dobrými mravy tedy nezní: Může být politik nevěrný? Měla by znít jinak: Dá se důvěřovat politikům, kteří na vrcholu kariéry opouštějí své dlouholeté partnerky, které jim pomáhaly při cestě vzhůru?

Ještě nedávno se Jiří Paroubek pohoršoval nad rozpadem manželství Mirka Topolánka, teď se rozvádí sám a také kvůli atraktivní mladší ženě. Mít milostné aféry je běžná věc a veřejným činitelům by v nich jistě nezabránil zákon ani veřejné mínění. Otázka v souladu s dobrými mravy tedy nezní: Může být politik nevěrný? Měla by znít jinak: Dá se důvěřovat politikům, kteří na vrcholu kariéry opouštějí své dlouholeté partnerky, které jim pomáhaly při cestě vzhůru?

Jenže takhle se ptát není u nás zvykem a lidé převážně soudí, že oba muži nedělají nic šokujícího. Vždyť k podobným rozvodům dochází dnes a denně a nakonec je každý přežije. Obě zhrzené manželky navíc příliš nevzbuzují soucit a představily se veřejnosti jako samostatné osobnosti, které se o sebe umějí postarat. Každý známe příklady opouštěných žen i mužů, kteří na rozdíl od nich na tom jsou po rozvodu opravdu bledě. A vůbec: soukromí špičkových politiků je dobrý námět k anekdotám. Ale pokud nemáme důkazy, že prostopášnost svých představitelů financujeme z daní nebo že politici překračují zákon, nemělo by nás zajímat. Jenže to bychom o soukromí politiků nesměli zakopávat tak často.

Lákavý svět bulváru

Dokonce i v liberálně naladěné české společnosti působí dvojrozvodová historie nepříjemně a necivilizovaně. Nejde jen o trapně otřepaný příběh o padesátnících, kteří mění ženu za mladší model. Svět vztahů je složitý a nedá se hodnotit zvenku. Nevěra sice není nic obdivuhodného, ale soudit…

200728-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200728-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte