Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

To bahno tu nechceme

Byla to přitažlivá nabídka. Když šedesátiletý dělník Josef Kunc z Blanska před časem zjistil, že místní odboráři vypravují koncem června hned několik autobusů, jejichž cílem je pražská demonstrace proti vládní reformě veřejných financí...

2007-1191-mobr-08AR262007.gif
2007–1191-mobr-08AR262007.gif • Autor: Respekt

2007-1191-vobr-08AR262007.jpg
Fotografie: My se nevzdáme, to musí udělat vláda. (Odborářští předáci – zleva – Štech, Zavadil, Středula) • Autor: Respekt

Byla to přitažlivá nabídka. Když šedesátiletý dělník Josef Kunc z Blanska před časem zjistil, že místní odboráři vypravují koncem června hned několik autobusů, jejichž cílem je pražská demonstrace proti vládní reformě veřejných financí, uvědomil si, že v Praze už nebyl hezkou řádku let. A že má zároveň jedinečnou šanci nahlas vyčíst vládě, že na chystanou reformu doplatí „jen ti nejchudší“. Minulý víkend po poledni spolu s ním dalších třicet tisíc odborářů zablokovalo magistrálu a požadovalo, aby vláda svůj „batoh bláta a kamení“ odvolala. Podle slibů odborářských bossů jich sice mělo být 70 tisíc, přesto šlo o nejhlasitější akci, kterou odbory za poslední roky zorganizovaly. A z tribun znělo odhodlání, že pokud vláda kritiku nevyslyší, Česko čekají další demonstrace a stávky. Co se to děje? Jsou odboráři skutečně schopni zablokovat vládní plány? A za koho dnes rozhněvaní bossové mluví, když je většina tuzemských zaměstnanců rok od roku bohatší?

Potřeba úspěchu

Organizátoři pouličního protestu po akci prohlašovali, že malou účast zavinilo špatné počasí. Mezi kapkami deště, které kazily hodinovou sérii proslovů poté, co demonstranti prošli od žižkovské centrály na Václavské náměstí, alespoň zněla silná slova o dalších „stupňovaných“ protestech a stávkách. Publikum dávalo hlasitě najevo, že u téhle „přeháňky“ to nekončí.

To ale…

200726-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200726-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte