Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Julia Streichera, vydavatele listu Der Stürmer a dalších antisemitských periodik, popravili v roce 1946 za zločiny proti lidskosti.
Někteří říkají, že vznikl na protest proti druhé libanonské válce a jejímu selhání.
Už jste si taky všimli, jak často se právě v těch nejpůsobivějších televizních reklamních klipech objevují zvířata, ať už domácí nebo divoká nebo i kulinárně upravená?
Je ráno 8.15, syna jsem vypravila do školy a já si piju ranní kávu, než mi pojede autobus do Prahy.
Ve střední Evropě je květen nejen měsícem vzkvétající přírody a lásky.
Edgar de Bruin si odkašlal a na pódiu se rozhostilo ticho. Projevu v holandštině, který následoval, jsem nerozuměla ani slovo.
Nebýt Brama Stokera, po upírech by dnes patrně neštěkl pes.
Technické obrazy na televizních nebo počítačových obrazovkách se střídají ve svižném tempu a způsobují závrať z možností – „všechno“ je na dosah.
Poručit stromům, kdy mají kvést? Pro toho, kdo zná tajemství florigenu, to nemusí být nemožné.
Český horolezec píše, proč bude obětí nejvyšší hory světa přibývat.
Do Tibetu míří týmy trénovaných horolezců a my čteme o jejich zážitcích se zatajeným dechem.
Výběr z nových nahrávek a koncertů
V neděli by oslavil 40. narozeniny zakladatel stylu a lídr skupiny Death Chuck Schuldiner.
Proč musíme mít cizí výraz na to, abychom pojmenovali tak prostou věc, jakou je přezpívání písničky někoho druhého?
Výběr z aktuálních výstav.
Křehký nešika. Ztřeštěný popleta. Roztržitý smolař.
Pokud vás slovo My Space v titulku vyděsilo, protože již není nic, co byste byli ochotni si poslechnout o globální infekci tohoto jména, nebojte se.
Osudy spolužáků z katedry scenáristiky a dramaturgie na FAMU jsou rozdílné, ale každý po svém a s různými výsledky se snaží vnést nový vítr do nevětraného prostředí české filmové a televizní produkce.
Pod slovenským hradem Děvín se prochází mladý muž. Sleduje pod sebou soutok Dunaje s Moravou a za zvuků fujary se převléká do kroje.
Jak vypadal život žen odsouzených z politických důvodů do komunistických cel.
Jemná výpověď Drahomíry Pithartové o soukromých aspektech českého disentu.
Redaktoři Respektu doporučují.
Nové knižní tituly.
Mrazivá autobiografická sonda do myšlení Rudolfa Höße.
V jednom ze svých článků jsem se zaobíral nesmyslným právním předpisem o umísťování čísel popisných a orientačních...
Představte si velkou společnost, která podniká v nespočetně odvětvích, v některých má dokonce monopol, vlastní ji třeba několik milionů drobných akcionářů, žádný z nich nemá majoritu.
Do Prahy právě dorazila putovní výstava Bodies... The Exhibition, která si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek mediální pozornosti.
Páteční večer byl jedním z nejdramatičtějších v Polsku za poslední léta. Bratři Kaczyńští dostali první velkou ránu ve svém tažení za očistu polského veřejného života od temných sil spojených s komunistickým režimem.
Předsedou srbského parlamentu stal Tomislav Nikolić – úřadující šéf jeho nejsilnější formace, Srbské radikální strany.
Dějiště nejkrvavějšího sektářského konfliktu v Evropě vykročilo rázně vpřed. Vládu, kterou vytvořili tvrdí zástupci katolíků i protestantů, mohou podrazit jen oni sami.
Vaadat Winograd, Winogradova komise – tato dvě slova kralují izraelským ulicím i médiím.
V departementu Seine-Saint-Denis na severu Paříže předminulou neděli shořelo na 90 vozidel.
Určitě to není mezi dobrými zprávami ta nejmenší. Svitla naděje, že brzy skončí jeden z nejdelších tunelů v této zemi.
Má to tři slova, je to kolem Prahy a Davidu Rathovi se z toho zvedá adrenalin. Co to je? Privatizace středočeských nemocnic. Jinak také přelomový reformní krok, který do českého zdravotnictví vnáší nebývalou dávku napětí, jak to celé dopadne, co na to pacienti a které další kraje budou Středočechy v prodeji svých nemocnic následovat. Právě minulý týden privatizaci odsouhlasilo středočeské zastupitelstvo.
Už několik týdnů se pasuje do role vizionáře a bojovníka za radikální podobu připravované ekonomické reformy.
Ten živý řetěz netvořili žádní teenageři s dredy, ale vesměs usedle vyhlížející občané kolem čtyřicítky. Zrovna teď na začátku května se tihle lidé nečekaně po tři dny stavěli do cesty bagrům a buldozerům jedoucím budovat základy pro karlovarskou hokejovou halu. Občané, kteří tam zatarasili cestu stavebním strojům, chtějí upozornit na větší průšvih: neschopnost zdejší politické reprezentace debatovat s lidmi a naopak její velkou schopnost plýtvat veřejnými penězi.
Postavit se zlu nemá cenu, je neporazitelné a tak jako tak zvítězí.
Kdyby měla slova politiků z malých zemí velkou vážnost, tak pojem střední Evropa by už byl v troskách a sousedé Slovenska by rychle couvali z toho rumoviště.
Si Sarko passe, je me casse! Jestliže Sarko projde, já mizím, lze volně přeložit loňský výrok jednoho z nejpopulárnějších Francouzů, bývalého tenisty a nyní zpěváka Yannicka Noaha.
Václav Klaus v něm viděl naději a budoucnost ODS. Dnes je Vlastimil Tlustý pro tuto stranu největší hrozbou.
Nejspíš jen málo Britů uroní slzu, až Tony Blair 27. června po deseti letech opustí křeslo premiéra, jak tento týden oznámil.