200721-vobr-01_obalka_velka.gif

2007/21

Koupit vydání
200720-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 13.–20. 5. 2007 200722-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 26. 5. – 2. 6. 2007
Editorial
Editorial Erik Tabery V jednom nedávném komentáři jsme kritizovali, jak se v Česku plýtvá slovem reforma.
Jednatřicítka
Multi kulti 2007 Zbyněk Petráček „Nějaký problém?“ ptá se Kohn, když vidí zachmuřeného Roubíčka na štaflích před krámem. Pasákova rutina Jan Počepický Ráno se budím kolem půl osmé a z peřiny z ovčí vlny vůbec nechce vylézat. Kam s ním Respekt „Západoevropské státy loni do Čech vyvezly více než jeden milion tun odpadů. Maryška Jaroslav Formánek V dubnu ještě asistovala při důležité české události v Paříži.
Výběr z webu
Veřejná nemravnost Michal Matoušek Loni se u nás v Čerčanech slavilo 650 let od založení obce. Bakšiš Ivan Derer „Dobrý den, pane Novák.“ „Dobrej, Ivane, dlouho sem tě neviděl!“ „Jak se máte?“ Je výstava lidských těl Bodies neetická? Ondřej Šrámek, Boris Šťastný Veřejné vystavování mrtvých těl, navíc těl osob, které k tomu nedaly výslovné svolení, považuji za chování, které bourá veškeré hranice etiky.
Domov
A kdo tě bude hlídat dnes? Tomáš Pavlíček, Anneke Hudalla Oblíbený bonmot říká, že domovy důchodců jsou pomstou dětí za to, že je rodiče odkládali do jeslí. Těžko skousnutelný starosta Ondřej Kundra Je to vlastně záhada. Jen s málokterým politikem je v ODS spojeno tolik podezřelých kauz. Dej si jointa, půjdeš k soudu Silvie Lauder Ta perspektiva byla děsivá – podle nejhoršího scénáře měla přísná drogová legislativa uvrhnout do vězení kromě dealerů heroinu také statisíce českých teenagerů, kteří kouří marihuanu. Vládní „člověče, nezlob se“ Ondřej Kundra, Silvie Lauder Odvážná bojovka Topolánkova kabinetu „buď radikální reformy, nebo padneme“ se během pár dní změnila v neškodné „člověče, nezlob se“.
Ekonomika
Rozvod automobilek The Economist Rozchod, který tento týden oznámila firma DaimlerChrysler, transatlantická automobilka vzniklá v roce 1998 spojením společností Daimler-Benz a Chrysler, spočívá v prodeji 80,1% účasti ve společnosti Chrysler fondu Cerberus Capital Management. Přihlédne-li se však ke všem okolnostem, Cerberus vlastně dostává zaplaceno za to, že německou společnost zbaví problémové americké automobilky.
Komentáře
Odstřel sporného vlka Jiří Sobota Paul Wolfowitz rezignoval na post prezidenta Světové banky. Nadějný exodus z vnitra Jaroslav Spurný Policie po deseti letech dostává šanci získat modernější a důvěryhodnější tvář. Reforma je za dveřmi. Tajnosti kolem ČEZ Petr Fischer Moje vláda bude jiná než ta Paroubkova, Grossova, Zemanova, sliboval premiér Mirek Topolánek. Jednou z nejdůležitějších odlišných vlastností jeho kabinetu měla být průhlednost a otevřenost vládnutí, tedy principy, jejichž absenci ve vládních postupech občanští demokraté během svého pobytu v opozici nejvíce kritizovali. Školky místo přídavků Marek Švehla Vládní rodinná politika má smysl, měla by ale vyjít vstříc potřebám moderní doby. Tři reformy pro pop(elku) Přestože se vzduchem linou tři různé formy reformy (vládní, opoziční a žofínská), neznamená to, že je z čeho vybírat.
Polemika
Dopisy Dopisy našich čtenářů Cesta z krize armády Jaroslav Spurný, Ivan Gabal Český rezort obrany má vážné problémy. Prapodivné zakázky, mizející miliardy a chaotická modernizace. Jak zdejší armádu zachránit?
Kultura
Ten strašlivý šelest v uších Jáchym Topol Jméno záludné choroby, které jejich rodičům často nic neříká, totiž tinitus, dnes mladí dobře znají. Bohužel. Zřejmě jen kvůli tomu, že nemoc, dříve známá jen v pár profesích a ničící život spíše starším ročníkům, dnes epidemicky zasahuje i mládež.
Kulturní servis
Koncerty Pavel Klusák Hudební novinky. Výstavy Jan H. Vitvar Zajímavé výstavy. Chytilová v. Jankulovski Jan Gregor Ve čtvrtek bude mít v České televizi premiéru nový film Věry Chytilové s názvem Potížistky.
Trendy
Dějiny násilí Steven Pinker Steven Pinker (1954) je americký psycholog. Pocta Ségolène Royalové Bernard-Henri Lévy (1948), narozený v Alžírsku, je filozof a jeden z nejvlivnějších francouzských intelektuálů. Homo sovieticus, Homo putinus Vladimir Sorokin Vladimir Sorokin (1955) je spisovatel, žije v Moskvě.
Literatura
Olej do ohně Vladimír Karfík Lubomír Martínek Přísaha – chirurg pod palbou Adam Drda Hassan Bajev Novinky Respekt Co měly společného jezuitské misie v Mexiku a misijní osady Moravské církve, nástupkyně Jednoty bratrské, v Pensylvánii? Co se čte v Respektu Respekt Pavel Klusák, kulturní rubrika Zbyněk Petráček, zahraniční rubrika Londýnská pole Ladislav Nagy Martin Amis
Téma
Zachraňte vodu Petr Třešňák Představte si českou krajinu jako houbu na mytí tabule.
Minulý týden
Minulý týden Erik Tabery Všeobecná fakultní nemocnice v Praze spustila ve svých budovách bezdrátové připojení k internetu. Vláda si zakázala slovo reforma. Do kin přišly Tajnosti. Podle státních zástupců se bývalý šéf Českého Telecomu Gabriel Berdár ničeho nedopustil, když osmkrát vystřelil po nevinných lidech.
Civilizace
Žáci v hiphopovém světě Pavel Jungwirth Osudem dětí vědeckých pracovníků je, že jsou vláčeny po světě svými neposednými rodiči. Být hráčem Břečťanové ligy Kateřina Kadlecová Nejlepší zem je Amerika, dolary všem dá Amerika, příležitost je tu veliká! Z čeho jsou pyramidy Václav Cílek Když jsem se nedávno vracel z expedice v Egyptě, netušil jsem, jakou otázku budu dostávat nejčastěji. „Z čeho jsou postaveny pyramidy?“ ptali se mě všichni.
Rozhovory
Nejhorší pro nás je opium Tomáš Vlach Hedaját Amín Arsala (65) působil ve všech kabinetech, které vládly Afghánistánu po pádu Tálibánu.
Profil
Rusko dává úder Zbyněk Petráček Když se řekne kybernetická válka, fanoušek sci-fi si představí to, co zná z filmů. New Yorku se zelení Michal Sedláček New York není typický vzorek Ameriky, spíše „hlavní město planety“, jak to odpovídá sídlu OSN i globální pozornosti médií.
Zahraničí
Plyn půjde kolem Kaspiku Tomáš Vlach Velká hra“ o Střední Asii, koncept z přelomu 19. a 20. století, kdy mezi sebou soupeřily carské Rusko a imperiální Británie, má své pokračování. Nehraje se už o kolonie, ale o paliva. Otázka života a smrti The Economist Vyšetření čtyřměsíčního plodu prokázalo anencefalus – vzácnou, neléčitelnou vadu. Žádný milostný dopis z Vídně Anneke Hudalla Rakouská vláda hodlá zaslat do Prahy protestní nótu a rakouští odpůrci jaderné energie hrozí blokádou všech hraničních přechodů. Dokdy sázet na Mušarafa Zbyněk Petráček Dva dny poté, co Mirek Topolánek odjel z Pákistánu, tam opět vypukly nepokoje. Historicky první návštěva českého premiéra s nimi samozřejmě nemá nic společného, ale jeden bod z Topolánkovy agendy oživit mohly: do jakého státu prodáváme radiolokátory Věra?

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte