200722-vobr-01_obalka_velka.gif

2007/22

Koupit vydání
200721-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 20.–27. 5. 2007 200723-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 3.–10. 6. 2007
Editorial
Editorial Martin M. Šimečka Kolem nás zuří vášně, Polsko, Maďarsko i Slovensko jsou rozpolcené země, Ukrajina se sune k rozpadu, ve společenském neklidu střední Evropy se rodí nové oběti a hrdinové, i když naštěstí zatím spíše symbolické.
Domov
Léčba Julínkem se blíží Tomáš Pavlíček Konečně to máme černé na bílém. Minulou středu vláda oficiálně posvětila velký třesk v českém zdravotnictví. Digitalizaci zachraňuje její hrobař Ondřej Kundra Politici řeší, jak vrátit na scénu konkurenci odstavenou z televizního trhu, ale Nova a Prima mají stále právo veta. Proč odchází Krejčík Jaroslav Spurný Každá z těch tří informací je sama o sobě výbušná. Dohromady dávají přesvědčivý obrázek o stavu ministerstva obrany a armády, který přinutil minulý týden Bezpečnostní radu státu uvažovat o zřízení krizové komise, která by rezort vyvedla z těžkých zmatků. Když pomník, tak realistům Anneke Hudalla Příští rok to bude. Jaroslav Čvančara si nevzpomíná, kolikrát tuto větu už slyšel.
Kultura
Chvála Potěmkina Tomáš Pavlíček Tomu srovnání se dalo ubránit jen těžko. Pár dní před návštěvou patnácti středoevropských prezidentů...
Dopisy
Dopisy Dopisy našich čtenářů
Výběr z webu
Chceme vlak, a basta! Lukáš Jelínek, Vladimír Milevský Na železniční trati mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem má být na konci letošního roku podstatně omezen provoz. Pár poznámek o českém zdravotnictví Jan Haisman Před dvěma měsíci jsem si natrhl vazy v pravém kotníku. Když jsem se dobelhal do Fakultní nemocnice v Hradci Králové na ortopedickou kliniku... „Čajna Bas“ Jan Adamec New York nabízí svá tradiční lákadla – maraton, muzea, muzikály a Jágra a v kombinaci s levnými letenkami a ubytováním zdarma u kamaráda…
Jednatřicítka
Mimochodem Jan Balabán Jedu na autorské čtení v táboře křesťanské mládeže v Orlové. Jeden den v životě Jan Pavelka Náš krásný, leč poněkud hlučný afghánský voříšek Mína zaštěká pod oknem na kočku, která se protahuje na zdi, řidiči Qais s Ajmalem se začnou hlasitě zdravit u brány... Ve hvězdách Martin Uhlíř Budoucí slavný konstruktér, slezský rodák Josef Božek dorazil do Prahy v roce 1804. Bylo mu tehdy 22 let. Přišel pěšky, s pouhými osmi groši a modýlkem stroje na stříhání sukna, který sám navrhl. Před deseti lety Respekt O čem se psalo v Respektu před 10 lety
Profil
Vyobcovaný Kouchner Jaroslav Formánek Bernard Kouchner mohl být prezidentem. Ve Francii totiž už dlouhá léta přitahuje pozornost médií i veřejnosti svou humanitární činností, na jejímž počátku založil dvě dnes už celosvětově proslulé organizace. Irácký ústup Jiří Sobota Zvoleni byli v listopadu. Kongres ovládli v lednu. Prohráli v květnu.
Rozhovory
Obávám se velkého pnutí Ondřej Kundra, Erik Tabery Předseda klubu ODS <strong>Petr Tluchoř </strong>(39) je poslancem druhé volební období.
Zahraničí
Ruská duše v médiích Tomáš Lipták Na krach summitu Rusko&ndash;EU připravovaly ruské televize své diváky již dva týdny dopředu. Spiknutí proti Moskvě Alexandre Gajdamacký V poslední době měli moskevští politici hned několik důležitých návštěv. Státní problém jménem Hedviga Peter Javůrek Jméno Hedviga Malinová (23) dnes zná na Slovensku i v Maďarsku každý, ale slávu této studentce z Nitry není co závidět.
Ekonomika
Začátek informatiky v Čechách Tomáš Sachr V počítačové gramotnosti a rozvoji internetu patří Češi k posledním v EU a nic na tom nezměnilo ani speciální ministerstvo. Umění v řeči čísel The Economist Milion dolarů poprvé, podruhé, potřetí &ndash; prodáno za milion dolarů.
Komentáře
Televize pro každého Erik Tabery Sledovanost televizních zpravodajství a vůbec televizí v Česku dramaticky klesá. Chvála české konzumnosti Petr Fischer Zdejší společnost je na prahu další vývojové etapy. Čeká ji nejtajemnější proměna, k níž může dojít. Kdo si minulý týden v pondělí pustil televizi nebo rádio, mohl mít zvláštní pocit již viděného a slyšeného. &bdquo;Češi nakupují ostošest!&ldquo; &bdquo;Česko zachvátila nákupní horečka!&ldquo; &bdquo;Tržby rostou jako nikdy!&ldquo; Jaký má ta vláda smysl? Erik Tabery Ve středu odpoledne se nad Strakovou akademií ozval ostrý pištivý zvuk. To právě kabinet zatáhl za záchrannou brzdu, čímž se stroj mířící do temnoty prudce zastavil. Už se totiž zdálo, že tým Mirka Topolánka kvůli vnitřním sporům nestihne projednat vlastní návrh úsporných opatření. Tím by ale vláda ztratila celý rok, protože sněmovna musí její ideje začít projednávat už na následující schůzi, aby změny ovlivnily rozpočet na příští rok. Důležité &bdquo;zestátnění&ldquo; ministra Gandaloviče Jaroslav Spurný Proti reformě obchodu se dřevem jsou všichni, kdo na dnešní praxi vydělávají &ndash; obchodníci, těžaři i nábytkáři. Miliardový byznys ale potřebuje nová pravidla. Kybernetická válka The Economist Představte si, že by agenti nepřátelské mocnosti ve spolupráci s organizovaným zločinem způsobili obrovské dopravní zácpy v největších městech vaší země...
Literatura
Co se čte v Respektu Respekt Nová kniha jáchyma Topola Novinky Respekt Knižní novinky Staženi z kůže ze tmy vycházíme Vladimír Karfík Edgar Dutka Sny Jaroslav Formánek Zbyněk Hejda Endurance. Neuvěřitelné putování Shackletonovy Královské transantarktické expedice Petr Třešňák Alfred Lansing
Téma
Na březích budoucnosti Martin Uhlíř Jde proti svému prezidentovi, automobilkám i výrobcům elektřiny.
Polemika
Naše sebeobranná politika Luboš Dobrovský, Jindřich Tomáš Článek o české armádě od Jaroslava Spurného a Ondřeje Kundry vyvolal mimořádnou odezvu v politických i odborných kruzích.
Minulý týden
Minulý týden Erik Tabery V Česku řádila tak silná tropická vedra, že v Praze praskly tramvajové koleje. Vláda prodloužila těžbu uranu v dole Rožná na Žďársku. V České televizi proběhl den otevřených dveří. Odborníci protestují proti reklamě na fernet, kde Sagvan Tofi říká, že alkohol je nejlepším lékem na špatný den.
Trendy
Jak se ničí kariéra Christopher Hitchens Christopher Hitchens (1949) je spisovatel a filozof. Bůh se stal poslancem Sejmu Dorota Maslowska Dorota Masłowska (1983) je polská spisovatelka. Soukromá záležitost Peter Singer Peter Singer (1946) je profesorem bioetiky na Princetonské univerzitě a profesorem-laureátem na univerzitě v Melbourne.
Kulturní servis
Výstavy Jan H. Vitvar Aktuální výstavy Koncerty Pavel Klusák Aktuální koncerty a nové hudební nahrávky Přiznání v motelovém pokoji Jan Gregor Tři postavy osmdesát minut konverzují ve stísněném prostoru malého motelového pokoje.
Civilizace
Atentát v říši vlků Jiří Štefek Průběh událostí zdánlivě nezavdává důvod k pochybnostem, přesto byla smrt nejmocnějšího nacisty v protektorátu desítky let opředena legendami. Svět na východ od oázy Václav Cílek Svět můžeme rozdělit podle toho, zda se jeho společnosti řídí nějakou listinou práv a svobod, jako je tomu na Západě, anebo kodexem povinností, jako je tomu u Číňanů a Arabů.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte