Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Skeptici se šinou do středu

Angela Merkelová nechtěla jenom zachránit ústavu. Na začátku svého předsednictví vzrušeně prohlašovala, že „musíme Evropě dát duši“.

Evropská unie zřejmě zůstane v očích svých obyvatel ještě nějaký čas nepochopitelným strojem svěřeným do rukou profesionálně se tvářících mechaniků.

Angela Merkelová nechtěla jenom zachránit ústavu. Na začátku svého předsednictví vzrušeně prohlašovala, že „musíme Evropě dát duši“. Kancléřce se její první úkol nejspíš podaří, i když novinové titulky typu Blair odmítl evropskou ústavu tomu na první pohled neodpovídají. S tou duší to ale bude horší. Evropští mechanici se nicméně už teď usmívají – až se v červnu sejdou nad svými technickými plány, podaří se jim nejspíš dohodnout, jak svůj vymazlený mechanismus vylepšit.

Nechci slevu zadarmo

V posledních dnech totiž jednání o budoucnosti evropské ústavy spějí ke kompromisu. Čtete-li dnes v novinách Blairovy výroky, že ústava není nutná, dozvídáte se pouze, že se britský předseda vlády nepodepíše pod nic, co se bude ústava jmenovat. Pokud se ale stejný text nazve třeba Návod k použití Evropské unie, nebude s ním mít problém. Britští politikové, a je jedno, jestli to jsou labouristi nebo konzervativci, musí totiž vždy řešit rozpor mezi pragmatickou nutností neocitnout se v Evropě na vedlejší koleji a silným protiunijním naladěním veřejného mínění. Britská vláda se potřebuje vyhnout referendu, věří, že se jí to po odstranění symbolů státnosti z dohadovaného textu podaří, a Tony Blair je natolik týmový hráč, že se před brzkým předáním moci svému nástupci Gordonu…

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200718-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1516
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte