Najde ji Amerika díky snímku o atentátu na Bobbyho Kennedyho?

Je pátého června 1968 nad ránem. Robert F. Kennedy právě vyhrál prezidentské primárky v Kalifornii a jasně směřuje do Bílého domu. Po večírku v losangeleském hotelu Ambassador jde do kuchyně stisknout ruku personálu, když do davu kolem něj začne střílet čtyřiadvacetiletý mladík. Zasažený Kennedy padá a už se neprobere z bezvědomí.

Pod nešťastným názvem Atentát v Ambassadoru koluje po českých artkinech film, který byl dlouhé měsíce hitem světových festivalů. Původně se jmenuje Bobby a hraje v něm skoro celý Hollywood od Anthonyho Hopkinse a Sharon Stoneové až po Elijaha Wooda. Líčí den před Kennedyho vraždou, tak jak ho prožíval personál a klienti osudného hotelu. Mozaika minipříběhů skládá dobové společenské spektrum – od černých a hispánských kuchařů přes manažery, kadeřnice, dlouhovlasé intelektuály až po konzervativní podnikatele. A zatím se charismatický Kennedy zaznamenaný výhradně prostřednictvím dokumentárních záběrů blíží k místu své smrti.

Interview pro Ruďas

Upřímně řečeno, od tak ambiciózního umělecko-politického projektu se čekalo víc. Jeho otcem je herec a režisér Emilio Estevez, syn herce Martina Sheena. Shromáždil kolem filmu slavné herecké přátele, Anthony Hopkins se na něm dokonce produkčně podílel.

Měl to být výkřik proti americkému neokonzervatismu, cesta zpět k realistickým „malým hrdinům“ a manifest přání vidět zase…

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200717-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte