Člověk nemůže stihnout všechno, zvlášť v dnešním rychlém světě. Ale stojí za to občas se zastavit a reflektovat, co se děje kolem. Dobrou příležitost k tomu budeme mít po celý následující měsíc. Do našich měst ji přinese festival dokumentárních filmů Jeden svět. Začátkem března se představí v Praze a pak poputuje do dalších třinácti regionů.

O čem se chcete dozvědět víc, než vám umožňuje povrchní zpravodajství v médiích? O muslimech? Dobrá, vyberte si tedy festivalovou sekci Muslimové v Evropě: soužití kultur. Třeba snímek Vo co de?, který přináší průnik do komunity tureckých a albánských imigrantů v Německu. Nebo Ráj mě nemine o životě Holanďanek, které konvertovaly k islámu. Nebo trochu starší film s příznačným názvem Muslimové přicházejí, jenž mapuje tuto komunitu žijící v Čechách. Ale možná se chcete dozvědět víc o Iráku. Takové filmy sice nemají žádnou vlastní kategorii, ale v programu samozřejmě nechybí. Zajímavý bude americko-irácký snímek Krev mého bratra. Fotografa Raada dobrovolně hlídajícího po večerech místní mešitu zabijí nešťastnou náhodou američtí vojáci. Jeho bratr musí volit mezi pomstou a spořádaným životem živitele rodiny.

Kategorií, která tak trochu mizí z hledáčku médií, jsou Obrazy Afriky. Tento kontinent nám připomene například dokument Smyčka kolem krku. Víte, že za každý v minulosti vypůjčený dolar nám Afričané zaplatili už sedm a čtyři stále dluží? Téma naznačuje, že Jeden svět…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte