mobrazek_312.gif
mobrazek_312.gif • Autor: Respekt

vobrazek_312.jpeg
Fotografie: Nigel Chapman • Autor: Respekt

Nigel Chapman (50) je ředitelem BBC World Service, považované za nejvýznamnější a nejrespektovanější mediální organizaci, která se zabývá celosvětově rozhlasovým, televizním a internetovým vysíláním. Pro BBC pracuje od roku 1977. Byl editorem a producentem řady významných politických pořadů televize BBC (Nationwide, Newsnight, Public Eye). V čele BBC World Service stojí od počátku roku 2004.

Jste v pražském studiu českého vysílání BBC nejspíš naposledy. Česky se odtud už vysílají do konce února jen krátké zprávy. Co říkáte ohlasu na konec českého vysílání?

Vysílání se stalo součástí zdejšího života, takže rozhodnutí ukončit ho nebylo snadné. Ale museli jsme zvažovat strategické priority, omezené zdroje peněz a rozhodnutí investovat do televizního vysílání v arabštině a později možná i do dalších televizí. Rádi bychom si teď zachovali možnost vysílat anglicky na dosavadních dvanácti kmitočtech v pásmu FM v České republice. Už o tom jednáme s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. BBC je držitelem licencí na tyto kmitočty do roku 2012. Jenže podmínkou k jejich udržení je, že musíme vysílat česky i anglicky.

Znamená to, že budete nadále připravovat zpravodajství v češtině?

Ne, ale jednáme s Českým rozhlasem, jestli by je mohl poskytovat, a doufám, že najdeme řešení. Jde nám hlavně o to, zachovat v České republice možnost poslouchat vysílání BBC v…

v08.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v08.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte