Posedlost, ČT 2, 23. 10., 21.25

K blížícímu se listopadovému stému výročí narození italského režiséra Luchina Viscontiho odvysílá Česká televize nejprve jeho raný snímek z roku 1943, natočený podle románu Jamese Caina Pošťák vždycky zvoní dvakrát. V průběhu následujících čtyř týdnů dojde i na Viscontiho filmy Země se chvěje, Gepard, Soumrak bohů a Smrt v Benátkách.

Sokoli (Fálkar), ČT 2, 24. 10., 23.30

Koprodukční snímek islandského režiséra Fridrika Thóra Fridrikssona z roku 2002 vypráví o setkání dvou osamělých lidí: nonkonformní islandské umělkyně a stárnoucího Američana. Ten se na Island vrací poté, co si ve Spojených státech odseděl trest za vraždu. Ani ve své původní vlasti se ale necítí jako doma, smysl života najde až ve chvíli, kdy spolu se svou přítelkyní začne pečovat o zraněného vzácného sokola.

Jak se stal Harry stromem, ČT 2, 26. 10., 22.15

Drama, které před pěti lety natočil absolvent pražské FAMU Goran Paskaljevič, se odehrává na východě Irska na počátku 20. let minulého století. Drsný farmář trpí noční můrou, ve které se mu vrací představa, jak se proměněný ve strom stává obětí tesařských seker.

Tygr a drak, Prima, 28. 10., 19.55

Bojovník Li se hodlá po letech usadit a předat svůj legendární meč do rukou svého nástupce. Jenže zbraň mu ukradne někdo, kdo je stejně schopným bojovníkem jako Li. Tomu tedy nezbývá, než podstoupit ještě poslední souboj svého života… Film Číňana Anga Leeho z roku 2000.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte