Po debaklu s digitálními TV stanicemi si členové mediální rady zaslouží opravdu jediné – zabalit do celofánu a poslat do Číny.

Ve slavném dokumentu o nástrahách moci Občan Berlusconi se praví, že dnes k ovládnutí mas nejsou zapotřebí tanky, ale kontrola televizí. Je to logické, vždyť pohybující se obrázky zasahují téměř každou domácnost. Už proto je třeba každý státní zásah do masmediální struktury provést s jemností chirurga a sledovat ho s maximální opatrností. V Česku si ale politici neberou skalpel, nýbrž buldozer, kterým si prostě protlačí svou. Minulý týden přišla další zpráva o takovém postupu, tentokrát naštěstí zmařeném – to když soud zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, kterým byly přiděleny licence pro digitální kanály.

V čem byl problém? Soud konstatoval, že argumenty radních pro jejich verdikt jsou neprůhledné a vlastně není zřejmé, na základě čeho se při udělení licencí rozhodovali. Je to už tradiční zpráva, že klíčový tendr končí blamáží. Překvapivé jsou ale reakce radních: „Stal se průšvih, který oddálí start digitálního vysílání. Evropa nám uteče a lidé jen zamáčknou slzu, protože nebudou mít nové programy,“ řekl Hospodářským novinám člen RRTV Jiří Šenkýř. Slzy vzteku se ale derou ven spíše při naslouchání těmto slovům. Onen „průšvih“ je totiž na straně rady, a ne soudců či televize Nova, na základě jejíž stížnosti soud rozhodl. Možná přišel čas, aby…

200637-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200637-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte