2006-1311-mobr-12rei.gif
2006–1311-mobr-12rei.gif • Autor: Respekt

2006-1311-vobr-12rei.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Amerika sleduje jeden z nejpodivuhodnějších comebacků posledních let. Vrátil se Al Gore. Bývalý viceprezident Billa Clintona a smutný hrdina souboje s Georgem Bushem z podzimu 2000. Gore, jehož bitvu o prezidentský úřad tehdy rozhodl až Nejvyšší soud, teď ovšem neútočí jako politik. Do boje táhne jako ekolog varující před hrozbou a možným katastrofálním dopadem globálních klimatických změn. A Amerika – a možná ještě více okolní svět – jen tiše žasne. Goreův naléhavý apel totiž mezi jeho spoluobčany skutečně probudil zájem o problémy zahřívající se planety Země.

Vlivný světoobčan

Týdeník Newsweek ve svém nedávném vydání, v němž se věnoval filantropii v USA, zařadil Ala Gorea do dvacítky nejvýznamnějších Američanů, kteří podle magazínu v současnosti nejvíce přispívají k obecnému dobru společnosti. Časopis Time zase nedlouho předtím Gorea zahrnul mezi stovku nejvlivnějších osobností světa.

Důvodem všeho pozdvižení je celovečerní dokument Nepohodlná pravda, v kterém Gore shrnul svůj dlouhodobý zájem o problematiku globálního klimatu. Na první pohled to může znít jako „perfektní“ spojení dvou pro Američany docela nudných elementů: politika Gorea, jak si jej pamatujeme z jeho prezidentské kampaně v roce 2000, tedy jako tak trochu nezáživného, koženého patrona, který nedokázal přesvědčivě prodat své vize, a ekologie, což je téma, pro které bylo možné v USA…

200631-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200631-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte