Minulý týden

Minulý týden

mobrazek_79.gif
mobrazek_79.gif • Autor: Respekt

vobrazek_79.jpeg
Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer. • Autor: Respekt

Mráz vyhnal z ulic bezdomovce. Lidé na celém světě se modlili za přežití izraelského premiéra Ariela Šarona, kterého zasáhla mrtvice. Pod žlutými prapory a obrazy císaře pána táhli Prahou monarchisté. Zadlužení státu vzrostlo na 700 miliard korun. Tehdejší střet o to, kam jít a jak tam jít, nebyl ani na chvilku veden mezi autentickými reformátory a obhájci starých pořádků či komunistickými strukturami, ale našim systémovým změnám bránili především reformní komunisté a disidenti jako Havel či Dienstbier, prohlásil prezident republiky Václav Klaus na konferenci s názvem „15 let od obnovení kapitalismu v českých zemích“, kterou v Praze uspořádala jeho organizace Centrum pro ekonomiku a politiku. Město Příbor odstartovalo přípravu na velkolepé oslavy blížících se 150. narozenin svého slavného rodáka Sigmunda Freuda. Vahou sněhu se prolomila střecha na domě osamělého muže v Horních Bludovicích u Frýdku-Místku. V Labi se koupali otužilci.

Děčínská radnice nabídla k prodeji pískovcovou sochu osvoboditele města od nacismu maršála Pavla Rybalka, kterou na jejím dosavadním místě u městského hřbitova už dvakrát zhanobili neznámí vandalové. Na jednodenní seminář pro studenty Vyšší filmové školy přijel do Zlína slavný americký animátor Andy Schmidt ze studia Pixar. Španělsko oznámilo, že letos možná otevře Čechům svůj pracovní trh. Inflace klesla pod dvě procenta. Poprvé po sedmi letech…

v03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2066

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte