Dvanáctého června publikoval Respekt článek s názvem Paroubek a jeho Kočka o podezřelých smlouvách mezi pražským magistrátem a soukromými firmami. Za magistrát tehdy jednal také náměstek primátora Jiří Paroubek, na druhé straně stáli podnikatelé spojení s Paroubkovým přítelem Václavem Kočkou. Šlo o prodej a pronájem areálu pražského Výslaviště, který byl pro hlavní město krajně nevýhodný.

Při psaní článku jsme žádali Jiřího Paroubka o schůzku, vzkázal ale, že nemá čas. Po publikování textu nám napsal vyjádření. Respekt zásadně nesouhlasí s praxí, kdy zdejší politici a byznysmeni odmítají s novináři mluvit o svých kontroverzních krocích, a pak se dožadují uveřejnění svých dlouhých proslovů bez rušivých otázek reportéra. Proto jsme premiérovi poslali ještě seznam otázek, na které chceme odpovědět. Opět to odmítl. Pro dobrou představu vám tedy nabízíme jak Paroubkovo vyjádření, tak seznam nezodpovězených otázek.

Článek Paroubek a jeho Kočka je neuvěřitelnou kombinací některých faktů o pražském holešovickém Výstavišti převedených do roviny spekulací a vymyšlených osobních vazeb. Když připomenu fakta, Praha kdysi pronajala Výstaviště v Holešovicích společnosti Incheba, která ho už řadu let provozuje. A v roce 2003 smlouvu s Inchebou upravila Praha dodatkem, který společnosti snížil nájemné, prodloužil nájemní lhůtu z dvaceti na 60 let, ale současně zvýšil investice společnosti do areálu. Podle autora článku tím nicméně Praha přišla o dvě miliardy…

200626-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200626-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte