Sociální demokracie chce vyhrát volby, premiér ukazuje jak a ostatní bez výjimky zaujali polohu kývacích psů. Můžeme tedy vidět opravdový bizár v podobě toho, jak ministr financí na předvolební debatě zvedá ruku pro miliardu ze státního rozpočtu na tzv. národní fotbalový stadion. Těžko by se ale hledal stupidnější nápad, jak rozhazovat státní peníze (nehledě na ten název). Pokud chce nový stadion Praha, ať si na něj připlatí, jinak by si sportovci měli sehnat peníze od soukromých firem. Veřejným zájmem není, aby se tu jednou za rok mohlo třicet tisíc lidí současně vypravit na fotbal, ale když už, tak aby děti měly ten fotbal a jiné hry kde hrát.

Je to vlastně taková hra na „chlapi z Prahy sobě“. Jedni drží státní kasu, druzí šéfují médiím a jejich sportovním rubrikám, třetí pak kopou do míče. Premiér nabídne miliardu, ministr financí pokývá hlavou a Lidové noviny udělají anketu mezi reprezentanty, jestli si náš český národní stadion přejí. Hádejte, jak to dopadlo.Politici rozhodují o našich penězích, a měli bychom tedy vědět, co chystají. Ne vždy se to ale novinářům podaří zjistit. Příkladem je evropská politika ODS. Dokáže někdo dva týdny před volbami říct, jaká je? Co chce ODS udělat, pokud povládne? Nepovedlo se to objasnit ani Mladé frontě Dnes v rozhovoru s předsedou Mirkem Topolánkem publikovaným před týdnem. Topolánek silácky prohlašuje, že bude tvrdší k EU a že je proti společné zahraniční politice EU. To už…

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2406

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte