„Bylo to z výchovných důvodů,“ vysvětlil Miroslav Macek zkoprnělým účastníkům sjezdu stomatologické komory, proč dal pohlavek ministru zdravotnictví Davidu Rathovi. To sedí. Byla to civilizační facka. Šestého května otiskly Lidové noviny rozhovor, v němž ministr Rath na adresu Macka prohlásil: „Víte, já ho znal ještě z doby, kdy chodil na každý večírek s jiným děvčetem, a najednou se pak oženil za ty miliony. Někdo miluje duši, někdo miluje tělo, někdo miluje peníze.“

I v šumu současných předvolebních výpadů představuje ten útok významnou novotu: snaží se urazit politického konkurenta tím, že uráží jeho ženu. Tedy mimořádně odpudivá záležitost, která stlačuje hranici obecného taktu a je velmi obtížné se proti ní bránit. Miroslav Macek naštěstí tu správnou odpověď nalezl a předvedl: vyprášil drzému ministrovi kožich. Davida Ratha výchovná rána zaskočila, ale až si ji v klidu promyslí, má šanci z ní čerpat nemalé poučení pro další pobyt ve veřejném prostoru a svůj další politický růst.


Byla Mackova facka správná? Debatujte nawww.respekt.cz.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2209

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte