Až zase bude policie žádat větší pravomoci, například možnost odebírat všem podezřelým DNA, měli by si politici vzpomenout na minulý týden. V něm lze hledat poučení, jak asi budou strážci zákona s nově nabytou biologickou databází zacházet.

Na začátku stál běžný komentář. Moderátor Jakub Železný v něm kritizoval policejně-dopravní akci Jestřáb, protože prý policii slouží jen k nabubřelé reklamě na úkor každodenní práce. Policejní mluvčí Blanka Kosinová ještě ten den vydala prohlášení, v němž Železného po nahlédnutí do policejních svodek popisuje jako hádavého piráta silnic. „Vaše přestupky v dopravě nechci popisovat detailně. Snad jen malé upozornění: obec projíždíme maximálně padesátkou!!!!!!!!“ napsala mluvčí.

Pomiňme teď fakt, že kdykoli se to Kosinové a jejím kolegům nehodí, vyrukují s výmluvou, že žádné centrální údaje policie nemá a že si každý tazatel musí pěkně obvolat policejní okrsky sám. Když však Kosinová chce, tak si informace s obdivuhodnou rychlostí zjistí. To ale teď není podstatné. Jde totiž především o to, že Kosinová ve snaze znemožnit kritika policejní práce zveřejnila osobní informace, které se zveřejňovat nesmí. Za to by měla odejít. Jenže co si počít, když šéfovi dopravní policie Bambasovi to nevadí, policejnímu prezidentovi to nevadí a ministrovi vnitra také ne? A povzdech může jít i z větší hloubky: co s tím, že se z našich policejních šéfů stalo nekritizovatelné, nekomunikativní a nesesaditelné božstvo? Kosinová –…

v25.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v25.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2453

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte